Zaptoi foltoren, Lindita Nikolla përjashton Berishën nga Kuvendi
Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka përjashtuar nga seanca plenare Sali Berishën pasi ai i shoqëruar nga deputetët e tij bllokoi foltoren. ...
Një ditë si sot, pas 12 vjetësh. Kërkohet drejtësi për 26 të vrarë në Gërdec. Shkëlzen Berisha thirret në SPAK! I përfshirë në demontimin e armëve që solli tragjedinë
Shkëlzen Berisha paraqitet në SPAK. Ai është futur para pak minutash në Prokurorinë re Posaçme.  Burime për gazetaren e Report Tv Keti Banushi bëj...
Edhe 38 kamera të tjera çmonetohen në 3 lagje të Shkodrës, përdoreshin nga grupet kriminale për të përgjuar policinë.
38 kamera të tjera sigurie janë çmontuar nga forcat blu pasi dyshohet se përdoreshin nga grupet kriminale për të spiunuar lëvizjet e rivalëve dhe ...
Arrestohet në SHBA zyrtari i FBI/ Kush është ‘Personi A’, biznesmeni shqiptaro-amerikan, i lidhur me të?
Një nga protagonistët kryesorë të dosjes amerikane kundër ish agjentit të FBI të arrestuar në SHBA quhet Agron Neza, biznesmen shqiptaro-amerikan ...
Arrestimi i zyrtarit të FBI, Gjiknuri: Akuzat nuk lidhen me Ramën, kjo është tymnajë e PD për 21 janarin
  Socialistët vendosën t’i qëndronin në krah Edi Ramës i cili po përballet me akuza publike për lidhjet dhe takimet me ish-zyrtarin e FB...
Gjermania, më në fund, konfirmon se do të dërgojë tanke Leopard në Ukrainë
Gjermania miratoi këtë të mërkurë të 25 janarit dërgimin e tankeve Leopard 2 në Ukrainë, pas javësh presioni nga Kievi dhe shumë aleatë. “Berli...
Audio e komunikimit të gardistëve më 21 janar, grupi hetimor në shtëpinë e familjarëve të Aleks Nikës! Merren në pyetje babai dhe xhaxhai i tij
Grupi hetimor ka mbërritur në shtëpinë e Aleks Nikës për të marrë në pyetje babain dhe xhaxhain e tij pasi kanë deklaruar se kanë në pronësi një a...
PS dorëzon tjetër padi në SPAK për zbardhjen e 21 janarit: Kush e dha urdhrin për 4 vrasjet në Bulevard, Basha apo Berisha?
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste nga selia rozë Damian Gjiknuri thotë se sot do të bëhet një tjetër kallëzim penal ndaj Sali Berishës...
Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI, Rama reagon për akuzat e opozitës: Filloi gjyqi në ‘Big Brother-in’ e politikës! Po të lidhej me mua, s’do më kursente SHBA
Akuzave të opozitës për lidhjen me ish zyrtarin e FBI-së, Charles McGonial që u arrestua në Nju Jork, Edi Rama iu përgjigj se SHBA nuk do ta kurse...
Kush do të pasojë ambasadoren Yuri Kim? Kostelancik flet shumë mirë gjuhën shqipe
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë menduar për emrin, i cili pritet të pasojë Yuri Kim në postin e ambasadorit në Shqipëri. Bëhet fjalë për dipl...