Marrëveshja me Italinë votohet me 77 vota pro, PDIU bashkon votat me PS: ‘Bëhet fjalë për një vend mik, jo për Belerin!’
Miratohet me 77 vota pro marrëveshja Shqipëri-Itali për të emigrantët. Marrëveshja e cila parashikon ngritjen e kampit të emigrantëve mori dhe 3 v...
Nis seanca në Kuvend/ Foltorja vijon me skenarin e kaosit dhe bilbilave
Ka nisur seanca e radhës plenare në Kuvend. Deputetët e Foltores kanë vijuar të pengojnë sërish punën në Kuvend, me të njëjtin skenar atë të zhurm...
FOTOLAJM/ Nga takimi me Erdogan dhe nënshkrimi i marrëveshjeve mes dy vendeve, Rama ndan pamjet nga vizita e djeshme në Turqi
Kryeministri Edi Rama ka ndarë sot me ndjekësit në rrjetet sociale pamje nga vizita e djeshme në Ankara, ku u prit nga Presidenti Turk Rexhep Tayi...
Rama mbërrin në Ankara, Vizitë pune në Turqi/ Agjenda e takimeve.
ANKARA- Kryeministri Edi Rama ka mbërritur të martën në një vizitë pune në Ankara, Turqi. Shefi i qeverisë do të mikpritet nga Presidenti i Republ...
Kryeministri Rama vizitë pune në Turqi/ Zbardhet agjenda.
ANKARA- Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të martën një vizitë pune në Ankara, Turqi, ku do të mikpritet nga Presidenti i Republikës së Turqis...
Blinken shkruan për vizitën në Shqipëri: ‘Një aleat i vjetër i SHBA, kanë mbështetjen tonë në luftën kundër korrupsionit!’
Në një postim të fundit në Instagram, Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka shkruar për vizitën e tij në Shqipëri. Blinken e ka cilës...
Marrëveshja Rama-Meloni dhe Amnistia Penale, të enjten për votim”, Çuçi thotë se do të dakordohen me opozitën!
Është mbledhur sot Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste. Gjatë kësaj mbledhjeje është diskutuar për agjendës e javës së re në Kuvend. Në fjal...
16 vjetori i pavarësisë/ Blinken: Inkurajojmë Kosovën të zbatojë zotimet dhe të ecë përpara përmes dialogut me Serbinë
Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qën...
Rama uron 16 vjetorin e pavarësisë së Kosovës
Kryeministri Edi Rama ka uruar 16 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Në një postim në Facebook, krahas një fotoje me në sfond imazhin e Ibrahim Rug...
Ambasada amerikane ndan foton e Blinken me krerët e drejtësisë: ‘Është koha që të veprohet me guxim!’
Shtetet e Bashkuara të Amerikës qëndrojnë fort pas institucioneve të reja të drejtësisë dhe garantojnë se do të mbeten të palëkundur në mbështetje...