Rama i thotë Kosovës të vërtetën: KFOR iu çliroi, por e keni harruar!/ Mesazh Kurtit.
  90 minuta fjalim pas një mungese të gjatë në Kuvend, i shërbyen Edi Ramës për ti folur troc, më fort Albin Kurtit, por pa harruar rivalët po...
“KFOR të marrë në kontroll Veriun”, Rama: Shtimi i trupave nuk cënon sovranitetin e Kosovës
Kryeministri Edi Rama ka bërë dhe një herë thirrje që KFOR të marrë në kontroll Veriun e Kosovës. Gjatë fjalës së tij në Kuvend, ai ka thënë se sh...
Rama rrëfen çfarë i tha Klinton kokë më kokë për Kosovën: ‘Do të ndodhë si me Arafatin dhe palestinezët…’
Kryeministri Edi Rama i bën thirrje Kosovës që të mos e humbasë shansin historik për t’u ulur në tavolinën e negociatave me planin franko-gjerman....
Rama: ‘Pse nuk përgatisin një draft-rezolutë për procesin në Hagë? Thaçi dhe komandantët e sollën lirin!’
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se Hashim Thaçi dhe tre komandatë të UÇK ndodhen tani në Hagë duke vazhduar procesi gjyqësor, edhe pse dhanë gj...
“Hamasi nuk përfaqëson palestinezët”, tha Blinken në Tel Aviv.
Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken deklaroi se Hamasi nuk përfaqëson palestinezët. Blinken e dha sdeklaratën gjatë një konference të ...
Rama-opozitës: ‘Si mund të ndash fshehtas një shtet, siç ndajnë paratë e vjedhura ata që dihet se kanë vjedhur?!’
Rama: Kur vllau i vogël gabon, i madhi i thotë rri drejtë aty, le të hidhen përpjetë ata që kanë miza nën kësulë Unë presidentin e Serbisë as e...
Blinken viziton Izraelin për të treguar mbështetjen e SHBA-së pas sulmeve të Hamasit
Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka mbërritur në Izrael në shenjë mbështetjeje pas sulmeve vdekjeprurëse të fundjavës nga Hamasi. Z....
Edi Rama ironizon opozitën: “Bjerini tastjerës për të luftuar me Ramoviçin, më shumë madje se Vuçiçin”.
Kryeministri Edi Rama ka ironizuar opozitën dhe lidhjet që i bëjnë me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç. Rama thotë se kjo ‘arenë lufte’ dhe p...
Rezoluta për Kosovën/ Rama: Mirë Kosova, po Shqipëria kujt ia drejton rezolutën?!
Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën në Kuvend sa i përket sulmit në veri të Kosovës, për të cilin u thirr edhe një interpelancë nga deputeti d...
Shqipëria ulet në Këshillin e të Drejtave të Njeriut në OKB, Rama: 113 vende votuan ‘Pro’.
Kryeministri Edi Rama deklaroi se Shqipëria ka marrë një tjetër rol ndërkombëtar. Shqipëria është votuar nga 123 vende antëtare të Asamblesë së Pë...