Del në publik portreti i Mbretëreshës në 90 vjetorin e lindjes.
(Nè Foto:  Prince Charles duke buzëqeshur pranë Mbretëreshës, e cila shikon direkt nè kamer) Një fotograf i Mbretëreshës së Annglisë, Elisabeth...
Donald Trump ka mbërritur në Mar-a-Lago, do të qëndrojë për festën e Krishtlindjeve me familjen
(FOTO: Donald Trump me familjen për festën e Krishtlindjeve)/ Presidenti i zgjedhur, Donald Trump ka mbërritur në Mar-a-Lago që mbrëmë, e Premt...
Rusia- Shteteve të Bashkuara: “Provoni se ju kemi piratuar, ose qepeni!”/ VIDEO
(FOTO: Vladimirr Putin dhe Barack Obama- Foto Arkiv)/ Shtetet e Bashkuara, ose të ndalin akuzat ndaj Rusisë për ndërhyrje në zgjedhjet në Ameri...
Kisha Katolike, në vend të autoritarëve, këto Krishtlindje do të presë të varfrit
  Këro Krishtlindje duket se Kisha Katolike e Shqipërisë, do të jetë e para që do të ndahet prej ceremonive me kravata e veshje të shtrenj...
Gjykata Kushtetuese do t’ i përgjigjet Vettingut “sa më shpejt”, sipas procedurës, thotë kryetari Dedja
    Sot, gjatë një aktiviteti të institucionit të Avokaturës së Shtetit, kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja, ka gjetur...
Putin: “Etapa e ardhshme” do të jetë armëpushimi në të gjithë Sirinë
(FOTO: Presidenti Vladimir Putin në vizitën në Tokio)   Presidenti rus Vladimir Putin deklaroi sot, e premte 16 dhjetor, nga Tokio, ku ...
Brexit: Bllofi i madh midis Londrës dhe BE-së
(FOTO: Theresa May, kryeministre e Britanisë së Madhe) Nga Philippe Bernard, Cecile Ducourtieux Britanikët dhe përfaqësuesit evropianë janë ...
URGJENT/ Dy të vrarë me armë zjarri në një ambulancë në Gjermani
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjajres para 12 minutasve)/ Dy persona janë vrarë nga të shtënat në një klinikë mjekësore në afërsi të stacionit heku...
Siri: Filluan evakuimet në Aleppo.
Filluan operacionet e evakuimit të rebelëve të fundit dhe familjeve të tyre në Aleppo. Të parët që po largohen janë të plagosurit dhe të sëmurët....
Bëhen publike tarifat për kalimin në Rrugën e Kombit. Atëherë, Kukësi, Tropoja dhe Vau i Dejës nuk duhet të paguajnë energjinë elektrike.
(FOTO: Fragment nga Rruga e Kombit) Nga: Veritas.com.al/  Gazeta Shekulli, media shumë pranë qeverisë, është e vetmja që ka siguruar informa...