George Sorros qëndron pas protestave anti- Trump në Amerikë
(FOTO: Pllakat me portretin e George Sorros dhe pas tij protestues të tij,  marrw nga "The FREETHOUHGTPROJECT.COM) Washington, D.C. – Lëvizja  ...
Shuhet artisti legjendar Leonard Cohen./ VIDEO
Zëri gërryes i Leonard Cohen, mjeshtër i pashok i muzikës, poezisë dhe ndjenjave njerëzore, nuk do të jehojë më i gjallë. Simboli i një brezi p...
VIDEO/ Trump kundër Kosovës? Këtë e thanë serbët. Por ja çfarë thotë Donald Trump
(FOTO: Donald Trump në studion e CNN, me Larry King) Gjatë një emisioni në studion e CNN, me moderatorin e njohur Larry King, vetë Donald Trump...
Larg nga Vjosa, lumi ka dalë nga shtrati dhe po përmbytet edhe Mifoli
(FOTO: Pamje nga luymi i Vjosës në Urën e Mifolit) Shiu i papushimtë i tre ditëve ka zbritur edhe në Jug me dëme.  Lumi i Vjosës që përshkon gj...
DONALD TRUMP ZGJIDHET PRESIDENT I 45 I SHTETEVE TË BASHKUARA
  Nga Veritas.com.al/ Të gjithë amerikanët prisnin për gjithë natën. Gjithë bota priste, dikush në natë e dikush në ditë- sipas orës. E...
Mëngjes apokaliptik; gjithë vendi nën ujë e breshër
  Sot nuk mund të keshë veç një lajm se si u përmbyt vendi nga studitë e shiut dhe të breshërit. Sot aty ku do të ketë "një lajm", fatkeqë...
Çfarë presim sonte nga zgjedhjet në Amerikë? Orë pas ore…
  Amerikanët po zgjedhin Presidentin e 45 të Shteteve të Bashkuara. Të 50 shtetet do të shkojnë te kutitë e votimit sipas gjashtë orëve të...
VIDEO/ Në Jug të vendit ka nisur stuhia e shiut; keq në Vlorë e Gjirokastër. Durrësi i bllokuar
  Gjirokastra u zgjua nën qiellin që “po derdhej” përdhe- siç thuhet këtu për motin e papërballueshëm. Ka vështirësi në qarkullimin e auto...
HAP PAS HAPI ME ZGJEHDJET NË AMERIKË/ Ishte një herë kur Demokratët ishin vërtet të kuq dhe Republikanët blu
  WND.COM  mendon se fillimi i ditës së sotme do të reflektohet në hartën e zgjedhjeve 2016, sipas burimit më të vjetër indipendent Online...
Video/ JULIAN ASSANGE I WIKILEAKS: INTERVISTA E PLOTË MBI SEKRETET E AMERIKËS
(FOTO: Julian Assange) Intervista e plotë/ Sot në mëngjes bota u zgjua me nje lajm të premtuar nga Julian Assange. Ai foli për emailet e Hil...