Huma, “e bija e dytë” e Hillary Clinton ka lidhje me autorët e 11 Shtatorit/ Media amerikane
Për afro 20 vjet, Hillary Clinton ka pasur punë  dhe raporte ekstremisht të ngushta me vajzën e re dhe të bukur që ishte rritur në Arabinë Saudite...
Narkotikët po cënojnë sigurinë kombëtare. Presidenti i Republikës mbledh Këshillin e Sigurisë
  (Foto: Presidenti i Republikës, Bujar Nishani) Fjalët, komentet dhe britmat politikë në Kuvend se “kultivimi dhe trafikimi” i bimëve ...
Drejtori i FBI: Hero apo batakçi?
(FOTO: Drejtori i FBI, James Comey) Është drejtori i FBI një hero apo një batakçi? Pyetja po vjen rrotull në mënyrë shumë intensive gjatë de...
Itali : Tërmeti më i fuqishëm i dekadave të fundit, afër Norcia; 20 të plagosur.
  Një tërmet i fuqishëm ka goditur zonën pranë Norcia, në qendër të Italisë, duke shkatërruar ndërtesa të shumta. Kështu sapo kanë njoftua...
Kush e dinte se një çift në fshat mbante në shtëpi dy kasaforta me para?
(Pamje nga fshati Lumalas, Korçë_ Policia, menjëherë pas denoncimit të çiftit nga fshati Lumalas në Korçë se i grabiten paratë në shtëpi, Polic...
Bob Dylan pranon çmimin Nobel
    Kaluan 15 ditë dhe më në funn  Bob Dylan ka pranuar Çmimin Nobel në Letërsi, për cilin kishin thënë se “e kundërshtoi. “Është e...
Hej djema!, t’i lëmë Zgjedhjet dhe më jepni trofenë- thotë Trump para votuesve/ VIDEO
  Ditën e enjte, në mitingun madh të Ohio, Donald Trump qartësisht kërkoi para votuesve të mbledhur në miting se “mund t’i lënë zgjedhjet ...
Si ndahen pushtetet pas një skandali në Gjykatë?
Nga: Veritas.com.al/ Televizioni Kombëtar "Klan" në emisionin e tij investigativ "Stop" sapo  transmetoi regjistrimin në video të një skandali ...
Britania dhe Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë trupa dhe avionë për të ndaluar Rusinë
Robin Emmott dhe Phil Stewart , shkruajnë për Reuters nga Brukseli se Britania tha të Mërkurën se do të dërgojë avionë luftarakë në Rumani vitin e...
Ruddy Giuliani: Në qoftë se me stilin “KurrëTramp!”, zgjidhet Hillary Clinton, atëherë Republikanët të harrojnë edhe për 20 a 30 vjet/ Intervistë
Ish kryetari i Qytetit të Nju Jorkut,  Ruddy Giuliani, i njohur si më arroganti kundër fushatës së Donald Trump, të Martën në mëngjes dha një inte...