Provat që priten e fundosin Belerin; u janë nisur edhe ndërkombëtarëve: Eksperti i çështjeve ndërkombëtare.
Eksperti i çështjeve ndërkombëtare Hendri Hide tha se për arrestimin e kandidatit të “Bashkë fitojmë” për Himarën , Fredi Belerin, do të dalin pro...
SHBA: Zgjedhjet të kryhen në përputhje me ligjin dhe standardet ndërkombëtare
Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar në lidhje me zgjedhjet vendore që do të mbahen më 14 maj. ‘Të dielën, qytetarët shqiptarë do të ushtrojnë ...
Operacioni ‘Matrix’/ Pranga për Belerin, prokurori: Kemi siguruar prova për blerje votash! Hetimet vazhdojnë
Prokuroria e Vlorës ka bërë me dije se hetimet për korrupsion në zgjedhje ndaj kandidatit Fredi Beleri kanë nisur në 8 maj. Në një deklaratë për m...
Tirana i përgjigjet Athinës: Lëreni drejtësinë shqiptare të bëjë punën pa presione për Belerin
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar në lidhje me deklaratat e bëra nga ministria e Greqisë për arrestimin e kandidatit të Koalici...
Mbi 7 mijë oficerë të angazhuar, në terren edhe forcat ‘Komando’ për ruajtjen e zgjedhjeve/ Njoftim i Policisë së Shtetit
Ndërsa na ndajnë vetëm  orë  e jo ditë nga zgjedhjet e 14 majit, Policia ka njoftuar masat e ndërmarra për sigurinë dhe mbarëvajtjen e tyre. Reban...
Arrestimi i Fredi Belerit, reagon Athina zyrtare: ‘Ambasadorja në Tiranë do të flasë në Ministrinë e Jashtme’.
  Athina zyrtare ka reaguar pas arrestimit të kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Himarën, Fredi Beleri. Ministria e Jashtme greke ...
Edi Rama pret të ketë një dhuratë shumë speciale nga SHBA për ditëlindjen e tij në korrik.
Kryeministri Edi Rama tha se më datë 4 korrik, ditën e lindjes së tij, pret një dhuratë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. I pyetur se për çfarë...
Aksident i rëndë në Borsh, humb jetën shoferi, plagosen dy të tjerë
Një aksident i rëndë është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në aksin Sarandë-Borsh. Një automjet tip “Opel” ka dalë nga rruga dhe për ...
Zgjedhjet e 14 majit, Celibashi: 10 kandidatë për kryebashkiakë janë çuar për hetim të thelluar
Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi këtë të martë në kuadër të zgjedhjeve lokale të 14 majit, për zgjedhjen e kryebashk...
Çësshtja ‘Gërdeci’/ Pritet sot pretenca ndaj Mediut, ja kërkesa e Zamira Durdës për GJKKO
Procesi për Fatmir Mediun, Zamira Durda dorëzon kërkesë në gjykatë për t’i bërë pjesë e procesit. Gjykata e Posaçme më herët nuk pranoi që familja...