Ruben Saraiva s’mund të ekstradohet në Shqipëri, zbardhet mesazhi i Interpolit që u erdhi autoriteteve shqiptare.
Zbardhen detaje të reja lidhur me çështjen Ruben Saraiva, portugezin që kishte rolin e ekzekutorit në vrasjen e biznesmenit Ardian Nikulaj në loka...
Ruben Saraiva, vrasësi i Ardian Nikulajt, arrestohet në Marok. Pritet të ekstradohet në Shqipëri
Ruben Saraiva, vrasësi i dyshuar i Ardian Nikulajt, më 19 prill në lokalin e tij në Shëngjin, është arrestuar sot në nga policia në Marok. Poli...
Presidenti Begaj pret një përfaqësi nga Këshilli i Ambasadorëve Amerikanë
Presidenti Bajram Begaj pret një përfaqësi nga Këshilli i Ambasadorëve Amerikanë. Këshilli i kryesohej nga Presidenti i këtij Këshilli, Ambasadori...
Veliaj sot në GJKKO, seanca e parë mbi padinë ndaj Berishës për shpifje.
Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka paditur Sali Berishën për shpifje. Kryebashkiaku është paraqitur ditën e sotme në ambientet e Gjykatës...
Dronët Bayraktar kanë mbërritur në Kosovë
Ushtria e Kosovës është pajisur me dronë Bayraktar, për të cilin muaj më parë Ministria e Mbrojtjes ka nënshkruar kontratë me një kompani prodhues...
Përdorimi i Dronët perdoren për shpërndarjen e mallrave në Virxhinia, Shtetet e Bashkuara
Dronët përdoren gjerësisht në operacione luftarake, nga agjencitë e zbatimit të ligjit dhe në bujqësi. Siç njofton, korrespondentja e Zërit të Ame...
Masakër e dytë me armë në Serbi, 8 të vrarë dhe 13 të plagosur. Arrestohet autori.
Qindra forca speciale të policisë serbe kanë nisur një aksion për kapjen e një personi të armatosur që vrau të paktën 8 civilë dhe plagosi 13 të t...
Sot Dita e Dëshmorëve, Nikolla dhe Rama homazhe pranë memorialit “Nëna Shqipëri”
Si çdo vit, më 5 maj, shënohet Dita e Dëshmorëve të Atdheut, ndërsa drejtues të lartë të politikës zhvilluan homazhe në memorialin “Nëna Shqipëri”...
Tiranë-Durrës për 12 minuta/ Rama: Hekurudha do Tjetë gati në vitin 2024
Përfundimi i zbatimit të projektit të hekurudhës Tiranë-Durrës pritet të përmbyllet brenda vitit 2024. Kjo u bë e ditur nga kryeministri Edi Rama,...
Vrasje me armë zjarri në Shkodër, qiraxhiu vret të zotin e shtëpisë
Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak minuta më parë në qytetin e Shkodrës. Si pasojë, raportohet se ka ndërruar jetë shtetasi, Petrit ...