Etiketa: is_tag

Pronari i ‘Chelsea’, Roman Abramovich, mes oligarkëve rusë të sanksionuar nga qeveria e Mbretërisë së Bashkuar
Roman Abramovich, oligarku rus që zotëron klubin e futbollit Chelsea të Premierligës angleze, ishte ndër ata që u sanksionuan nga qeveria e Mbretërisë së Bashkuar të enjten. Britania vendosi nj...
Lufta në Ukrainë, Boris Johnson udhëton nesër drejt Polonisë dhe Estonisë
Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, do të udhëtojë në Poloni dhe Estoni, njoftoi të hënën zyra e kryeministrit. Një zëdhënës i kryeministrit u tha gazetarëve gjatë një konferen...
Zelenskiy: ’24 orët e ardhshme janë vendimtare për Ukrainën’
REUTERS/ 24 orët e ardhshme janë vendimtare për Ukrainën: Zelenskiy i thotë Johnson-it të Britanisë së Madhe Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskiy i tha kryeministrit të Mbretërisë së Bashku...
Britania, e shqetësuar për situatën në rajonin tonë; emëron në Ballkan zyrtarin e lartë të NATO-s.
Marshalli i aeronautikës, Sir Stuart Peach, është caktuar si i dërguari i ri i posaçëm britanik në Ballkanin Perëndimor. Kryeministri Boris Johnson e ka kryer këtë emërim, si shprehje e përkush...
Mes Shqipërisë dhe Britanisë do të shkëmbehen kriminelët/ Nënshkruajnë dy ministrat
Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi priti në një vizitë zyrtare në Shqipëri, Ministren e Brendshme të Britanisë së Madhe, Priti Patel. Dy homologët kanë firmosur Marrëveshjen e Ripranimit, propozuar n...
Princi Philip vdes në moshën 99 vjeç, njofton Pallati Buckingham
Princi Philip, burri i Mbretëreshës Elizabeth II, ka vdekur në moshën 99 vjeç, njofton Pallati Buckingham. Princi u martua me Princeshën Elizabeth në 1947, pesë vjet para se të bëhej Mbretëreshë,...
Intervistë me Meghan dhe Harry: Bisedimet urgjente të Pallatit mbi pretendimet
Takimet mbi krizat që përfshinë Mbretërinë e vjetër janë zhvilluar pas intervistës së Duka dhe Dukeshës së Sussex me Oprah Winfrey. Korrespondentja mbretërore e BBC Daniela Relph tha se ishte "...
‘Kapiteni Tom’, veterani 100-vjeçar i Luftës së Dytë, që mblodhi miliona për lehtësimin e COVID, shtrohet në spital me COVID
'Captain Tom' është trajtuar për pneumoni gjatë javëve të fundit dhe është testuar pozitivisht javën e kaluar Tom Moore, veterani 100-vjeçar britanik i Luftës së Dytë Botërore, i cili emocionoi...
Marrëveshje tregtare e Trump me Mbretërinë e Bashkuar, në minutën e fundit. Ambasadori amerikan: ‘Ne do ta bëjmë këtë’.
  KURT ZINDULKA Ambasadori i Amerikës në Mbretërinë e Bashkuar, Woody Johnson, ka sugjeruar që negociatorët Amerikanë dhe Britanikë janë afër sigurimit te një marrëveshje tregtare përpa...
VARIANTI RI I CORONAVIRUSIT PARAQITET NË FRANCË
Franca ka konfirmuar rastin e parë në vend të variantit më ngjitës të koronavirusit të identifikuar kohët e fundit në Britania e Madhe Ministria franceze e shëndetësisë tha se personi ishte një...