Etiketa: is_tag

Princi Philip vdes në moshën 99 vjeç, njofton Pallati Buckingham
Princi Philip, burri i Mbretëreshës Elizabeth II, ka vdekur në moshën 99 vjeç, njofton Pallati Buckingham. Princi u martua me Princeshën Elizabeth në 1947, pesë vjet para se të bëhej Mbretëreshë,...
Intervistë me Meghan dhe Harry: Bisedimet urgjente të Pallatit mbi pretendimet
Takimet mbi krizat që përfshinë Mbretërinë e vjetër janë zhvilluar pas intervistës së Duka dhe Dukeshës së Sussex me Oprah Winfrey. Korrespondentja mbretërore e BBC Daniela Relph tha se ishte "...
‘Kapiteni Tom’, veterani 100-vjeçar i Luftës së Dytë, që mblodhi miliona për lehtësimin e COVID, shtrohet në spital me COVID
'Captain Tom' është trajtuar për pneumoni gjatë javëve të fundit dhe është testuar pozitivisht javën e kaluar Tom Moore, veterani 100-vjeçar britanik i Luftës së Dytë Botërore, i cili emocionoi...
Marrëveshje tregtare e Trump me Mbretërinë e Bashkuar, në minutën e fundit. Ambasadori amerikan: ‘Ne do ta bëjmë këtë’.
  KURT ZINDULKA Ambasadori i Amerikës në Mbretërinë e Bashkuar, Woody Johnson, ka sugjeruar që negociatorët Amerikanë dhe Britanikë janë afër sigurimit te një marrëveshje tregtare përpa...
VARIANTI RI I CORONAVIRUSIT PARAQITET NË FRANCË
Franca ka konfirmuar rastin e parë në vend të variantit më ngjitës të koronavirusit të identifikuar kohët e fundit në Britania e Madhe Ministria franceze e shëndetësisë tha se personi ishte një...
‘Fillimi i Fashizmit’ – Kandidati për Kryetar i Bashkisë në Londër pyetet nga Policia për çfarë foli me gazetarët
  KURT ZINDULKA Anëtari i Asamblesë së Londrës David Kurten u mor në pyetje nga policia ndërsa po jepte një intervistë për Breitbart News, në të cilën ai e karakterizoi përgjigjen e Kry...
Merkel refuzon apelin e Boris për bisedime të drejtpërdrejta, dëshiron ta ‘bëjë Britaninë të zvarritet’
  JACK MONTGOMERY Angela Merkel e Gjermanisë ka refuzuar apelin e Boris Johnson për bisedime ballë për ballë për të ndihmuar në sigurimin e një marrëveshje të Brexit në orën 11, me një ...
Njoftimi i Arkeologut Britanik: “Gjendet shtëpia e fëmijërisë së Jezusit”
Shtëpia e fëmijërisë së Jezusit do të gjendej nën rrënojat e një kishe bizantine, vendosur ne radhë poshtë një manastiri Gerry Freda Nga bota arkeologjike vjen lajmi se janë mbledhur prova t...
Vjedhje në Pallatin Buckingham. I përfshirë një ndihmës i Mbretëreshës Elizabeth
Ka patur një vjedhje në dem te Mbretëreshës Elizabeth. Shtypi anglez rindërton historinë e një shërbyesi që ka vjedhur sende mbretërore për t'i vendosur për shitje në internet Carlo Lanna Aj...
Fillon numërimi mbrapsht por pa marrëveshje: Boris paralajmëron se bisedimet për Brexit janë në ‘javën e fundit ’te tyre
  BREITBART LONDON LONDER (AP) - Ministri i Jashtëm i Britanisë tha të Dielën se ka mbetur vetëm rreth një javë që Mbretëria e Bashkuar dhe Bashkimi Evropian të arrijnë një marrëveshje ...