Ikona Carra, që sot, nuk është më mes nesh; Raffaela ndahet nga jeta në moshën 78 vjeçare
    Ikona e ekranit italian Raffaella Carra ka nddërruar jetë në moshën 78-vjeçare  ditën e sotme.  “Raffaella na la. Iku në një botë ...
Rexhep Qosja, Rilindasi i kohëve moderne/ Në 85 vjetorin e lindjes
E veçanta e prof. Rexhep Qoses është në vetë vokacionin e tij. Ai as njëherë nuk e ka braktisur shqiptarinë për të hedhur ide dhe teza për ngritje...
Një refugjate e thjeshtë shqiptare kthehet te bashkë- patriotët si pilote e forcave ajrore amerikane.
Ambasada e SHBA në Shqipëri ka publikuar një shkrim që tregon historinë e pilotes shqiptare Valdeta Mehanja, e cila për herë të parë vizitoi Shqip...
Pirro Mani është teatri dhe teatri është Pirro Mani
Nga: Josif Papagjoni  Shpesh ky mendim absolut ka rrahur mendjes sime, dhe sakaq e kam ditur se ai ishte nje nga gladiatoret dhe kapitenet e fa...
Lamtumirë Pier Paolo Ambrosi, misionari shumëdimensional. Faleminderit për 30 vitet që i dhe Shqipërisë!
Tridhjetë vjet jetë, është një kohë shumë e gjatë. Për një 30-vjeçar, është vetë jeta. Por edhe për një njeri që i ka kaluar të shtatëtëdhjetat, ë...
Shuhet gazetari i njohur Ymer Minxhozi
Një emër i njohur i gazetarisë dhe publicistikës shqiptare ka mbyllur sytë sot në Tiranë në moshën 91 vjeçare. Ymer Minxhozi, gazetar, publicis...
SPAK i kërkon Policisë: ‘Të arrestohet ish-kandidati i LSI për Tiranën, Etjon Joka/ Blerja e zgjedhjeve!’
(Kandidati i LSI për Tiranën, Etjon Joka) SPAK i ka bërë ditën e sotme një kërkesë Policisë për arrestimin e ish-kandidatit për deputet të LSI-...
Ndahet nga jeta boksieri i shquar dhe zëri i sportit, Ahmet Golemi
Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare, boksieri dhe komentatori i njohur i boksit, Ahmet Golemi. Lajmin e ndërrimit nga jeta të Golemit e k...
Lajm i fundit/ Xhelal Mziu procedohet penalisht për ‘thirrje për armatosje!’
Pas deklarates së djeshme në Dibër, ku u shpreh se “çdo person i dyshimtë do ta pësojë njësoj si ai i Elbasanit”, është proceduar penalisht kandid...
Një grua në krye të bandës paramilitare të PD-së, disa fakte rreth strukturës së paligjshme që nga krijimi.
  Nga Adriatik Dosti/ Detaje të tjera dalin në pah rreth strukturës së paligjshme të armatosur paramilitare të Partisë Demokratike, par...
Faqja 4 prej 65« E para...23456...102030...E fundit »