Mihal Luarasi: ‘Turp që Teatri Kombëtar ka ngelur në atë ndërtesë, Naim Frashëri e kërkoi që në 1966’.
Nevoja për një teatër të ri ku të vihen në skenë shfaqje të ndryshme teatrore është e hershme. Edhe një prej ikonave të teatrit shqiptar, dramatur...
NDRIÇIM XHEPA: TEATRI DUHET PRISHUR DHE NDËRTUAR NJË NDËRTESË E RE!
Kryeministri Edi Rama ka postuar deklaratën e një tjetër aktori shumë të mirënjohur, i cili thotë për Teatrin se “duke pasur parasysh kondicionet ...
Haxhi Isufi: Dy fjalë për Teatrin Popullor, ‘shkak u bë ai lango’.
Une kam patur fatin e madh qe gjate shkolles se mesme 72-75 te kem lozur si recitalist (amator) ne skenen e Teatrin Popullor. Kam patur fatin e...
Jusuf Vrioni: ‘Ai Teatër, si ndërtesë, duhej rrëzuar’ Rama poston intervistën…
Kryeministri Edi Rama iu përcjellë një tjetër mesazh të gjithë atyre që janë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Rama publikon në “Facebook” n...
Veliaj nxjerr fotot e Teatrit të degraduar: Pse seksioni i kulturës në parti duhet ta mbajnë peng akoma?!
Pas zhvillimeve më të fundit në Teatrin Kombëtar, ku artistë e punonjës të administratës së bashkive të djathta të mbështetur edhe nga kreu i PD-s...
‘Teatri’ i vjetër, konflikt mes artistëve: Ndrenika, Radojës: “’Sa jam shitur?… Nja 200 mijë euro!’
Ndërsa artistë dhe qytetarë vijojnë protestën kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, nuk kanë munguar as replikat në distancë mes vetë aktorëve. ...
Artan Imami: ‘Marrëveshja e aktorëve me PD, qesharake!’.
Aktori i njohur, Artan Imami ishte i ftuar sot në studion e Report tv ku tha se marrëveshja e nënshkruar nga PD dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatri...
Rama reagon për Teatrin me fjalët e aktores Bulku: ‘Është turp të punosh aty.., unë dua të ndërtohet një Teatër’.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish sot për të tretën herë në lidhje me Teatrin Kombëtar. Këtë herë Rama ka zgjedhur të publikojë shkrimin e a...
Aktori i Blade Runner Rutger Hauer vdes në moshën 75 vjeçare
  Hagë (AFP) - Aktori holandez Rutger Hauer,i njohur më tepër për rolin e tij në Blade Runner,ka vdekur pas një sëmundjeje të shkurtër, th...
PËR TEATRIN FAJIN E KA TEATRI
KOMENT/ Para dhe brenda sallës tashmë të rrënuar të Teatrit Kombëtar, ka disa orë që ka shpërthyer histeria e fundit. Disa aktorë, realisht më të ...
Faqja 4 prej 63« E para...23456...102030...E fundit »