Muzeu i Arteve Étienne Terrus në Elne të Francës zbulon ‘vepra fake’ në koleksion.
( FOTO: Më shumë se 80 piktura që thuhet se janë bërë nga Étienne Terrus dalin fals.  (kjo që titullohet Collioure in the Pyrenees'', është e vërt...
AI NUK MUND TË SHKONTE GJATË/ Vetëvrasja e Avicii-t. Superstari vrau veten dhe la një shënim- zbulon familja.
DJ i turbulluar, i cili u gjet i vdekur në një resort në Muscat, Oman, ishte "një shpirt delikati cili nuk mund të shkonte më gjatë", thanë të afë...
Shtëpia e diktatorit Hoxha ‘sa një kala’, shtëpia e Gjergj Fishtës e harruar
(FOTO: Shtëpia e Gjergj Fishtes, e harruar në Zadrimë)/ Shtëpia e lindjes së diktatorit komunist Enver Hoxha ndodhet në qytetin e Gjirokastrës ...
Superstar DJ Avici, 28 vjeç, gjendet i vdekur
DJ Avicii,  artist ii famshëm suedez, i cili ka bashkpunuar me Madonna dhe Coldplay, ka vdekur në Oman në moshën 28 vjeç. Në Himnet e klubit Av...
De Niro do që të arrestohet Donald Trump dhe “ta dërgojnë në burg”.
Ditën e mërkurë, në programin “Today”në televzionin  NBC, aktori Robert De Niro tha se do të donte që këshilltari special Robert Mueller të vazhdo...
Hiti i Selena Gomezit u krijua ‘kastën’ për Rita Orën
Këngëtarja Rita Ora ka performuar në Coachella dhe dalja në skenë për të kishte një rëndësi të cilën të pranishmit nuk e kuptuan. Ylli me preja...
Aktorja Jugore që u mor peng nga Koreja e Veriut, vdes në moshën 92 vjeç.
Një aktore e Koresë së Jugut, e cila më parë ishte marrë peng nga forcat e Koresë së Veriut dhe u detyrua të bënte filma për shtetin, ka vdekur në...
Michael Moore, armiku majtist më i ‘opsesuar’ ndaj Trump, çmon dhe nxit Donald Trump që zhdukë ‘renegatin’ Mueller
Producenti majtist i dokumentarëve Michael Moore ka shkruar një status të gjatë në Facebook ku i jep guxim presidentit Donald Trump që të zhdukë k...
Një violiniste shqiptare që po mahnit Gjermaninë.
Nga: Lida Apoloni/ Para pak ditësh pashë që në programin e mëngjesit në TVSH, me ancorman Enkel Demi, ndodhej edhe violinistja e njohur shqipta...
TCH: Teatri i ri ndërtohet me kërkesë të një privati, ai përfiton dy kulla.
Projekti i qeverisë për të dhënë me koncesion ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar përmban shumë të panjohura. Ndonëse Kryeministri Edi Rama prezant...
Faqja 4 prej 43« E para...23456...102030...E fundit »