Sunny Hill i rikthehet Kosovës, ja ç’do të ndodhë me festivalin në Tiranë
Ndryshojnë sërish planet: Sunny Hill Festival do të organizohet në Kosovë. Pak ditë më parë, për shkak të vonesave nga autoritetet në sigurimin...
‘Sunny Hill’ edhe në Kosovë, festivali do të mbahet në dy kryeqytetet shqiptare
Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, pas zhvendosjes së Sunny Hill Festival në Tiranë, ka bërë të ditur se i njëjti është vendosur që të mbahet n...
Qindra mijëra shikues e ndoqën gjyqin e Deep drejtpërdrejt përmes YouTube dhe Twitch
Juria ka marrë një vendim në favor të aktorit të respektuar ndërkombëtarisht Johnny Depp në padinë e tij për shpifje kundër Amber Heard pas një gj...
Johnny Depp fiton gjyqin kundër ish-bashkëshortes Amber Heard, Juria e shpërblen me 15 miln. dollarë.
Një Gjykatë në Virxhinia i ka dhënë të drejtë aktorit hollivuduan Johnny Depp, në gjyqin kundër ish-bashkëshortes së tij, Amber Heard. Juria unanimisht ka vendosur se artikulli i publikuar në W...
Elsës, kur e dogjën, nuk iu gjend njeri
    Frrok Çupi Elsën e ‘dogjën’ në Romë. Gazeta italiane ‘La Republica’, në datë 16 mars të vitit, njoftoi se ‘EIlsa Lila, këngëtar...
E vërteta e Butrintit dhe arkeologjia e të pavërtetave
Butrinti, si fenomen e jo si qëmtim i një qyteti antik, u rikthye ditët e fundit në kryefjalën e një vrulli opinionesh të pafaktuara...
Elsa Lila është liruar, bien të gjitha akuzat
Elsa Lila është ka dalë nga burgu dhe ndaj saj kanë rënë të gjitha akuzat! Ky është konfirmimi që vjen nga daja i këngëtares, avokati Saimir Visha...
Gjuha shqipe do të mësohet në Harvard
Studentët e Universitetit të Harvard-it do të kenë mundësinë të zgjedhin gjuhën shqipe për të studiuar.  Lajmin e ka bërë të ditur ...
Kompozitori Limoz Dizdari, në intubim në spitalin e Durrësit
Nga: Josif Papagjoni/ Limozi sot eshte ne intubim… I shtruar ne nje spital ne Durres. Ndoshta ne paradhomen e… Mos qofte! E kush nuk e njeh Lim...
Koncert për Ukrainën/ Artistët grekë, mesazh në ditën e fitores ndaj fashizmit
// // f;f++){var e=c.concat(d[f].split(""));ea[f]=e;for(var k=0;k2];h=b[(h&3)4];g=b[(g&15)6];l=b[l&63];c[f++]=k+h+g+l}k=0;l=d;sw...
Faqja 2 prej 8612345...102030...E fundit »