Rama hap ekspozitë në New York dhe zbulon si e kontaktoi Galeria prestigjoze: ‘Mendova se po tallen!’
Ada dhe Mikena janë  dy sipërmarrëse të ftuarat e Kryeministrit Edi Rama në episodin e dytë, të sezonit të dytë të podkastit “Flasim”. Gjatë po...
Robert Radoja flet si rrallë herë për jetën private: “Gruaja u nda herët nga jeta, dy djemtë i rrita vetë”
Si rrallëherë, i madhi Robert Radoja ka folur për jetën e tij private. Ai ka treguar se bashkëshortja i ka vdekur herët dhe i ka rritur djemtë vet...
Sot nis shpërndarja e librave falas/ Rama: Edhe klasat e dyta dhe të treta do të kenë tekste të reja.
Sot nis shpërndarja e teksteve për të gjithë nxënësit e shkollave publike 9 vjeçare. Ka qenë kryeministri Edi Rama që ka dhënë lajmin, ku thotë se...
SKANDAL/ Qeveria Kurti prish marrëveshjen e librave falas në shkolla
Qeveria e udhëhequr nga Abin Krti përfshihet nga një tjetër skandal, këtë herë në institucionet e arsimit. Të hënën,ministrja e arsimit Arbërie Na...
Përcillet gjuhëtari Bahri Beci, firmëtar i drejtshkrimit të shqipes.
Problemet e gjuhës shqipe dhe përmirësimi i standardit ishin ushqim i përditshëm për gjuhëtarin e shquar Bahri Beci, i cili mbylli sytë në moshën ...
N𝐝𝐚het 𝐧𝐠𝐚 𝐣𝐞𝐭𝐚 𝐠𝐣𝐮𝐡𝐞̈𝐭𝐚𝐫𝐢 𝐁𝐚𝐡𝐫𝐢 𝐁𝐞𝐜𝐢, 𝐚𝐧𝐞̈𝐭𝐚𝐫 𝐢 𝐀𝐤𝐚𝐝𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞̈ 𝐬𝐞̈ 𝐒𝐡𝐤𝐞𝐧𝐜𝐚𝐯𝐞
Kryesia e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë njofton me hidhërim të thellë bashkësinë e shkencëtarëve albanologë, shqiptarë e të huaj; miqtë dhe kolegët e tij të shumtë brend...
Afërdita Onuzi nxjerr xhubletën nga varri
  Frrok Çupi Përmes shënimeve shumëvjeçare, po lëvizim sa në histori, në perceptime, me fotografi, me etnografë të mëdhenj, deri në ngjarje...
Sandra Bullock humb bashkëshortin në moshën 57-vjeçare, vuante nga një sëmundje e rëndë
Një tragjedi e rëndë ka ndodhur për aktoren e njohur Sandra Bullock pasi partneri i saj prej shumë vitesh, Bryan Randall, ka ndërruar jetë. Aktorj...
Oppenheim Architecture fiton konkursin për të restauruar Muzeun Besa në Tiranë.
Zyra me seli në Zvicër, Oppenheim Architecture, është shpallur fituese e një konkursi dyfazor për ridizajnimin dhe restaurimin e Muzeut Besa në Ti...
Vdes piktori Vangjel Gjikondi! Artisti që çdo ditë pikturat e tij i ekpozonte në rruget e ‘bllokut’.
Piktori i njohur Vangjel Gjikondi ndërroi jetë pas një ataku kardiak, në moshën 65-vjeçare. Ai e beri pikturën e tij të aksesueshme për të gjit...