ISIS merr autorësinë: Vrasësi i 50 personave në Las Vegas ishte ‘ushtar yni’
Shteti Islamik (ISIS) e ka marrë atuorësinë për sulmin me të shtëna që la të vdekur të paktën 50 persona dhe mbi 400 të tjerë të plagosur në Las V...
Tragjike në Las Vegas. Rritet numri i viktimave: 50 të vrarë dhe 200 të plagosur
Rritet numri i të vrarëve dhe të plagosurve nga sulmi me armë në një koncert në Las Vegas. Të paktën 50 persona kanë mbetur të vrarë dhe 200 të tj...
(UPDATED). Sulm me armë në Las Vegas, të paktën 20 të vrarë dhe 100 të plagosur. VIDEO
(UPDATED) Më se njëzet persona kanë mbetur gtë vdekur dhe të paktën 100 të plagosur në sulmin me armë në koncertin në një koncert në Las Vegas....
Në Alabama fiton Roy Moore, kandidati i mbështetur nga Trump.
Gjykatës dhe politikan, Roy Moore mbajti fjalimin e fitores në sallën e jubilanteve para mbështetësve në Montgomery, Alabama. Ai zëvendëson Jeff S...
Sarah Palin: ‘Ne votuam për ta vënë Amerikën të parën, jo elitën politike që injoroi Shtetet e Bashkuara për dekada”.
Ish guvernatore e Alaskës, Sarah Palin tha të Enjten në mbrëmje në një miting fushate për kandidatin Roy Moore  për në Senatin Repubikan të presid...
UPDATED/ Irma: Tetë persona të vdekur në shtëpitë e kujdesit të të moshuarve, ku mungoi energjia, gjenden të vdekur në Florida.
Tetë persona që qe ndodheshin ne shtepite e kujdesit për të moshuarit në Florida që mbeten pa energji për disa ditë, u gjetën të vdekur. Kryeta...
Një në katër shtëpi në Florida Keys është ‘shkatërruar’ nga Irma. Presidenti Trump nesër në Florida.
Të evakuarit nga uragani Irma po kthehen në shtëpi, në skenën ku ka ndodhur shkretimi në Florida Keys. Ata ndodhen para një fakti tashmë të raport...
Pas katastrofës: Banorët e Florida-s kthehen në shtëpi me frikë për 10.000 që refuzuan të largohen. FOTO.
Vala masive 10 këmbë që mbuloi rrugët dhe ndërtesat dhe e ndau Florida Keys nga kontinenti, zbriti në Tampa. Uragani Irma ka degraduar deri në ...
Florida nis operacionin e madh të asistencës pas uraganit Irma.
Ekipet e ‘kërkimit dhe shpëtimit’ në Florida janë bërë gati që të zgjasin afatin  punës natë e ditë për të zbuluar sa është shtrirë dëmi i shkaktu...
Tre të vdekur deri tani nga Uragani Irma në Florida
Një zëvendës- sherife është mes tre personave që u vranë nga goditja e uraganit Irma në Florida Ndihmëssherifja Julia Bridges, 42 vjeç, vdiq ng...
Faqja 19 prej 33« E para...10...1718192021...30...E fundit »