Zgjedhjet në Serbi/ Vucic fiton shumicë mbi 60%, shqiptarët marrin 4 deputetë
Sipas projeksioneve të para të Ipsos dhe Cesid në rezultatet e bazuara në 44.1 për qind të mostrës së përpunuar del se partia e presidentit ak...
Nesër zgjedhjet në Serbi. Rama inkurajon shqiptarët e Preshdevës për pjesëmarrje të gjërë, ‘ fuqizoni zërin shqiptar’.
Kryeministri Edi Rama ka bërë thirrje që shqiptarët e Luginës së Preshevës të marrin pjesë masivisht nesër në zgjedhjet që do të kryhen në Serbi....
Serbia është e gatshme të sakrifikojë anëtarësimin në BE mbi marrëveshjen e Kosovës
Aleksandar Vasovic BEOGRAD (Reuters) - Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të enjten se ai do të refuzojë anëtarësimin në Bashkimin Evropian n...
COVID 19/ Situatë e rëndë në Maqedoni / 9 viktima dhe 162 raste të reja në 24 orë.
Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 778 testime që janë bërë dje, 162 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Rastet e reja janë nga: S...
Thaçi: ‘S’e kuptoj urrejtjen që ka Kurti për Shqipërinë’.
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me ish-kryeministrin Albin Kurti, teksa pohoi se nuk e ka kuptuar asnjë...
COVID19/ Rëndohet situata në Maqedoninë e Veriut, 7 të vdekur në 24 orë
Në Maqedoninë e Veriut vijon të rëndohet situata nga pandemia e koronavirusit. Vetëm në 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditu...
Qeveria e Kosovës rihap kufirin me Shqipërinë pas mbylljes së qeverisë Kurti
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka marr vendim që të rihapet kufiri me Shqipërinë dhe heqjen e masave të lëvizjes për qytetarët e...
Deutsche Welle: Maqedonia e Veriut paralizohet nga COVID-19, shpërthen vala e re e virusit.
Maqedonia e Veriut është përfshirë nga një valë e re infektimi me virusin Corona. Shtimin e rasteve autoritetet e lidhin edhe me festimet e Bajram...
Kosovë/ Tapeti i kuq e çon Hotin në zyrën e kryeministrit, por Kurti nuk u gjet aty pari.
Kryeministri i sapozgjedhur, Avdullah Hoti, krejtësisht i vetëm sot ka marrë pjesë në ceremoninë e marrjes së detyrës. Me një kalim para Gardës...
Zgjedhja e Hotit kryeministër: Reagojnë Grenell dhe BE.
RIC GRENELL: I dërguari i posaçëm i Presidentit Trump për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell ka mirëpritur votimin e qeverisë së re në kr...
Faqja 3 prej 4812345...102030...E fundit »