Një ditë pas fitores: Albin Kurti me një fjalim patetik kryeministror si në vitet ‘30
Një ditë pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti thotë se ndryshimi ndodhi. Në një pos...
Mbyllet votimi në Kosovë. Cili është fituesi, sipas polls
Është mbyllur procesi i votimeve në zgjedhjet e jashtëzakonshme në Kosovë që vijnë si pasojë e dorëheqjes së ish-kryeministrit Ramush Haradinaj. ...
Kosovë, mbi 20 për qind e zgjidhësve kanë votuar deri ne ora 15.00
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në faqen zyrtare të tij ka publikuar shifrat për daljen në votime për secilën komunë të Republikës së Kosovës. D...
Çfarë e pret qeverinë e Kosovës që del nga zgjedhjet e sotme?!
Koment nga: Radio Evropa e Lirë/ Dialogu dhe procesi i normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë, pritet të jetë një nga sfidat kryesore edhe pë...
Kosova në zgjedhje, qytetarët u drejtohen qendrave të votimit
Në Kosovë sot zhvillohen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Qytetarët e Kosovës u janë drejtuar kutive të votimit sapo janë hapur qendrat. S...
Zgjedhjet në Kosovë/ Vëzhguesja e BE-së: Procesi i votimit po shkon pa probleme.
Kryesuesja e Misionit për Vëzhgimin e Zgjedhjeve nga Bashkimi Evropian, Viola von Cramon-Taubadel, ka vizituar paraditen e sotme disa qendra të vo...
Tërmet i moderuar trondit Stambollin, tetë persona janë lënduar lehtë
Nga Ali Kucukgocmen dhe Daren Butler STAMBOLL (Reuters) - Një tërmet i moderuar me magnitude 5.7 tronditi ndërtesat dhe dëmtoi dy xhami në Stam...
Matthew Palmer u përgjigjet shantazheve të skeptikëve: ‘Qeveria amerikane qëndron prapa çdo gjëje që unë them’.
Zëri i Amerikës Matthew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata am...
Hashim Thaçi: ‘Kjo është data e zgjedhjeve në Kosovë!’
Presidenti i Republikës sё Kosovës, Hashim Thaçi ka marrё sot vendim për shpalljen e zgjedhjeve tё parakohshme për Kuvendin e Republikës sё Kosovë...
Mali i Zi, padi penale kundër përdoruesit të flamurit shqiptar në publik. Kur në krah të tij nuk ndodhet edhe flamuri malazez.
Nga: Zëri i Amerikës/ Ministria e Kulturës e Malit të Zi do të dorëzojë padi penale kundër organizatorit të festivalit tradicional popullor “Lo...
Faqja 3 prej 3312345...102030...E fundit »