Kthimi i Moçalit?
JOEL B. POLLAK Ish Zëvendës presidenti Joe Biden thuhet se do të njoftojë këtë javë se Tony Blinken, i cili mbështeste idenë e "ndërhyrjes Ruse...
9 pikat kryesore nga konferenca për shtyp e fushatës Trump mbi sfidat ndaj rezultateve të zgjedhjeve
Nga JOEL B. POLLAK   Rudy Giuliani dhe avokatët e tjerë që përfaqësojnë fushatën e Presidentit Donald Trump përshkruan çështjen e tyre ...
Dy anëtarë republikan të bordit ndryshuan votën dhe rezultatin nga frika se u kërcënuan deri në familje
Dy anëtarë republikanë të Bordit të Canvassers të Qarkut Wayne në Miçigan anuluan votat e tyre në procesin e vërtetimit të rezultateve në zgjedhje...
Sondazhi: 52% e Republikanëve besojnë se presidenti Trump ‘fitoi me të drejtë’ zgjedhjet
Nga: HANNAH BLEAU Një shumicë e Republikanëve besojnë se Presidenti Trump "fitoi me të drejtë" zgjedhjet presidenciale dy javë më parë, tregoi ...
Ekipi i fushatës së Trump shpenzon 3 milion dollarë për dosjen e rinumërimit në dy qarqe të Wisconsin
Ekipi i fushatës së Trump, të mërkurën, kërkoi një rinumërim të pjesshëm në Wisconsin, duke pretenduar se votat e munguara të ndryshuara jo ligjër...
Trump shkarkon drejtorin e Sigurisë Kibernetike (DHS) Christopher Krebs, për deklaratën shumë të pasaktë se: ‘zgjedhjet presidenciale Ishin “më të Sigurtat në Historinë Amerikane”!
Presidenti Donald Trump njoftoi mbrëmjen e së martës shkarkimin nga detyra të zyrtarit të lartë të Sigurisë Kibernetike, Christopher Krebs. Tru...
Ngecja e certifikimit të Qarkut Wayne në Michigan/ Numri i votave në 71% të zonave nuk përputhet me me listat e votuesve.
  "Kjo nuk ka rëndësi nëse jeni demokrat apo republikan. Ju duhet të shqetësoheni për këtë, 'tha një këshilltar ligjor i fushatës Trump 20...
Kaliforni: 2 të akuzuar për mashtrime të shumta me votat, priten mijëra
Dy individë janë akuzuar nën akuza për mashtrime të shumta të  votuesve pasi dyshohet se kanë paraqitur aplikacione mashtruese për regjistrimin e ...
Trump ‘kap’ garën lokale në Nevada për të ngritur dyshime për një problem më të gjerë
-Grenell thotë se Demokratët në Nevada janë në 'gjendje paniku të plotë'- Presidenti Trump e quajti ‘një fitore e madhe’ vendimin e Nevada Clar...
Mbështetësit e Trump sulmohen me fishekzjarrë në restorant pas marshimit të MAGA.
Policia ka arrestuar një të dyshuar në lidhje me fishekzjarrët që shpërthyen në një restorant D.C., duke goditur mbështetësit e Trump pas "MAGA Mi...
Faqja 1 prej 2612345...1020...E fundit »