Kushtetuesja drejt funksionimit; mbetet vetëm vakanca e Metës.
'Kushtetuesja' drejt funksionimit/ Miratohet me 96 vota pro Altin Binaj si anëtari i 5-të, mbetet vetëm plotësimi i vakancës së Metës! Kim: Lajm i m...
Nëntori ishte i mbarë për eksportet/ 217 milionë euro mallra ‘Made in Albania’ në 1 muaj.
Nëntori ka rezultuar pozitiv për eksportet shqiptare. Të dhënat e Instat tregojnë së muajin e kaluar arritën vlerën e 27 miliardë lekëve (apo ...
Pas Amerikës, edhe Gjermania kërkon ‘shpejt Gjykatë Kushtetuese’.
Ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf, reagon pas miratimit të anëtarit të ri të Gjykatës Kushtetuese, Altin Binaj, nga Kuvendi. Përmes n...
Ndryshime në qeveri/ Rama: Bledi Çuçi, ministri i ri i Brendshëm; Milva Ikonomi, ministre e Bujqësisë
Kryeministri Rama çon për dekretim Bledi Çuçin si ministër të Brendshëm. Kjo lëvizje ka ardhur pas dorëheqjes së Sandër Lleshajt.  Bledi Çuçi mban...
Rama: Vaksina e COVID do jetë falas për ata që do duan ta bëjnë
Kryeministri i vendit, Edi Rama tha ditën e sotme gjatë konferencës për mediet se vaksina e COVID do të jetë falas për të gjithë ata që do të du...
7 ditë nga vrasja e Klodianit, Rama vizitë për herë të tretë në familjen Rasha
TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka shkuar sërish për vizitë këtë të martë në shtëpinë e familjes Rasha.  Kujtojmë se kjo është hera e tretë që kr...
Gara për Gjykatën Kushtetuese, ambasadorja Yuri Kim: Sapo presidenca të emërojë gjyqtarin e saj, Gjykata do jetë funksionale
Pasi Këshilli i Emërimeve në Drejtësi dërgoi sot në Parlament listën e kandidatëve për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese, ka reaguar ambasadorja e...
Policia Italiane dhe policia shqiptare: 37% lëndë narkotike më pak drejt Italisë në 2020!
Në një konferencë të përbashkët të Policisë së Shtetit dhe Policisë italiane online, lidhur me rezultatet e luftës kundër kultivimit të kanabi...
ENERGJI/ Nis punën linjë e re transmetimi me Kosovën. Rama: ‘Nuk u vu në punë se vuri veton Serbia! Ja pse duhet Shengeni rajonal’.
Kryeministri Edi Rama ishte sot në dispecerinë e OST , ku nga sot nisi operimi i pavarur i Kosovës, si Zonë Rregulluese brenda Bllokut Rregull...
Protestë për Klodianin në Vlorë, vetëm 4 qytetarë me pankarta në duar
Në Vlorë protesta për Klodianin sot, 25-vjeçarin që u vra nga efektivi i policisë, po zhvillohet tejet paqësore.  Pjesëmarrësit në total janë...
Faqja 30 prej 550« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »