Donald Trump e ka lexuar memon kontraversale të Inteligjencies së FBI, plani për ta shpërndarë të premten.
Një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë ka konfirmuar pë reporterët se Presidenti Donald Trump e ka lexuar memo-n e Komitetit të Inteligjencies Kombëtare ...
INTERPOL: 50 xhihadistë nga Shteti Islamik kanë hyrë në Itali përmes anijeve të emigrantëve.
INTERPOL ka vënë në qarkullim një listë me militantë 50 xhihadistë të shtetit Islamik që kanë hyrë në Itali dhe agjencia beson se do të udhëtojnë ...
Nuk ka ‘dhunë’ në protestë, por ka në Kuvend: Ruçi i thotë Bashës ‘halabak’; ky i thotë ‘hajdut’
Ka nisur me debate dhe fyerje të ashpra seanca e sotme plenare. Teksa në rend të ditës ishte parashikuar projektligji për arsimin parauniversit...
Një fermer kosovar ka rritur katër ujq, njërit, më të fortit i ka vënë emrin ‘Trump’
Një fermer kosovar e ka shprehur admirimin e tij ndaj Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, duke i vënë njërit nga ujqërit e ti të s...
Kongresi Amerikan voton për t’u prerë ndihmat ‘vendeve jo-mike’ ku bën pjesë Shqipëria pas votimit në OKB
Fjalimi i fuqishëm i Presidentit Donald Trump në Kongresin Amerikan është pritur me miratim dhe ovacione të fuqishme. Për Amerikën hapet një epokë...
Vlerësim i fuqishëm për fjalimin e presidentit Trump mbi ‘Deklaratën e Bashkimit’
Fjalimi i parë i Presidentit Donald Trump mbajtur para Kongresit ka ngjallur vlëerësim të fuqishëm, entuziazëm dhe 'zjarr' në sytë e amerikanëve- ...
Fjalimi i parë në Kongres, Trump bën ‘Deklaratën e Bashkimit’: Ky është “momenti i ri Amerikan”.
Presidenti Donald Trump, përmes një ngjitjeje të fuqishme ka shpallur 'momentin e ri Amerikan' teksa mbajti fjalimin e tij të parë në Kongres mbi ...
Polonia firmos ligjin që ndalon ‘shopping’ ditën e Diele, për t’i dhënë më shumë kohë familjes.
Një ligj i ri tek i cili shpresohet se do të ndihmojë familjet polake që të qëndrojnë së bashku. Ligji që ndalon ‘shopping-un’ të dielën shpresohe...
Pakti për detin/ Kotzias: Kemi rënë dakord me qeverinë shqiptare për zgjerimin me 12 milje të ujërave detare greke.
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias deklaron se është arritur dakordësi me Shqipërinë përsa i takon vijës së kufirit detar mes dy vendeve dhe t...
Populistët pro- Sovranitet, në rrugën drejt dominimit të BE në zgjedhjet 2018.
Pas fitores së presidentit kundër emigracionit masiv të Çekisë, Miloš Zeman në fundjavën e kaluar, duket se edhe tre të tjerë në zgjedhjet që po a...
Faqja 30 prej 212« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »