Berisha në arrest shtëpie/ Rama: ‘Skam asnjë koment!’.
Kryeministri Edi Rama në konferencë e tij të fundvitit është pyetur pak pas vendimit të GJKKO-së për të pranuar kërkesën e SPAK për arrest shtëpie...
Gjykata mori vendim: ‘Berisha në arrest!’. Foltorja mbetet pa lider. Berisha i izoluar, pa të drejtë komunikimi.
Më në fund, ndaj Sali berishës ka një masë arresit. Gjyqtarja e GJKKO, Irena Gjoka vendos të pranojë kërkesën e SPAK që e izolon në arrest shtëpie...
Rama prezanton ‘Shërbëtorin Publik’ në e-Albania: Brenda 2024 “live” Asistenti Virtual 0.2
Prezantohet Shërbëtori Publik i Inteligjencës Artificiale, Asistenti Virtual 1.0 i çdo qytetari në e-Albania. Kryeministri Edi Rama ka deklarua...
Kryeministri Rama prezanton risitë në E-Albania: “Shërbëtori do të jetë në shërbim të çdo qytetari”.
  Kryeministri Edi Rama ka prezantuar Shërbëtorin Publik të Inteligjencës Artificiale, i cili është asistenti virtual 1.0 i çdo qytetari n...
Fati i Berishës, në dorë të Gjokës/ Vendimi shpallet të nesër në mesditë
Gjykata e Posaçme do të japë nesër në 15:00 vendimin për masën e sigurisë ndaj Sali Berishës, pasi shyrtoi sot në seancë pretendimet e palëve. ...
Takohen dy anët e Tunelit të Murrizit, Rama dhe Balluku inspektojnë punimet
QAFË MURRIZ- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama së bashku me ministren e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku kanë inspektuar punimet n...
Mbi 10 milionë turistë të huaj kanë hyrë në Shqipëri: Kryeministri Rama
Mbi 10 milionë turistë të huaj kanë hyrë në Shqipëri deri mbrëmjen e së hënës. Kjo shifër u bë e ditur nga kryeministri Edi Rama me një reagim në ...
Oscars 2024/ Dua Lipa, pretendente për të fituar Çmimin e vitit 2024.
Lenny Kravitz, Billie Eilish, Olivia Rodrigo dhe Dua Lipa janë ndër artistët e përzgjedhur për të fituar një Oscar si kënga më e mirë origjinale e...
Personi që aksidentoi makinën e gjyqtares Gjoka, i ndoqi nga Rinasi në Selitë ku ndodhi dhe përplasja: Detaje
Shkaktari i aksidentit të ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku u përfshi në një aksident rrugor makina e Gardës e cila eskortonte familjen e kryetares s...
Marrëveshja për pensionet e shqiptarëve në Itali, gati për firmë: Rama pret Tajanin në Tiranë.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur në takim këtë të premte Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Ant...