Arrestohen udhëheqësit e një milicie anti-emigrante: “Donin të vrisnin Obamën, Klintonin dhe Sorosin”
-Për planifikimin e atentateve, FBI ka arrestuar krerët e grupit United Constitutional Patriots- Nga: Gerry Freda / Në Shtetet e Bashkuara, ...
Rudina Hajdari: Koalicion për të mos hyrë në zgjedhje? Fatalitet politik.
Deputetja dhe kryetarja e grupit parlamentar demokratik, Rudina Hajdari ka reaguar pas marrëveshjes mes partive për të mos marrë pjesë në zgjedhje...
Kush sulmoi me bomba në Sri Lanka ku u vranë 359 vetë?… Njëri prej tyre kishte studiuar në Mbretërinë e Bashkuar
Një prej agresorëve që qëlloi me bombë në prag të Pashkëve në Sri Lanka, dikur ka studiuar në Mbretërinë e Bashkuar, thanë zyrtarët, ndërsa detaje...
Hakmarrje e PD: Bashkia Kavajë heq nga puna nipin e Astrit Patozit
Një ditë pasi Astrit Patozi ka zyrtarizuar dhe regjistruar në Gjykatë Partinë Bindja Demokratike duke iu shtuar kështu listës së partive që do të ...
Trump do të bëjë vizitën shtetërore në Britani në qershor. Presidenti i tretë që nderohet nga Mbretëresha në 67 vjet mbretërim.
LONDON (Reuters) – Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump do të bëjë një vizitë shtetërore në Mbretërinë e Bashkuar në muajin qershor, n...
SHBA duket se do punojë me udhëheqësin e ri të Ukrainës pas ‘agresionit’ të Rusisë
Uashington (AFP) - Shtetet e Bashkuara të hënën përgëzuan presidentin e ri fillestar të Ukrainës dhe thane se ato shpresonin të punonin me të për ...
‘Bindja Demokratike’ njihet zyrtarisht: ‘Respektojmë Demokracinë, hyjmë në Zgjedhje!’, motivi i parë i BD
  Pas dorëzimit në Gjykatën e Tiranës të gjithë dokumentacionit për regjistrimin si parti politike, shoqëruar me rreth 4 mijë ­firma mbësh...
Opozita e Bashkuar bën marrëveshjen e pamundur
Koment/ Siç kishte njoftuar mbrëmë PD, sot në ora nëntë janë mbledhur aleatët e koalicionit opozitar dhe kanë vendosur që të mos shkojnë në zgjedh...
Epoka në fund e PD. A do të kemi nesër PD të re, me emrin ‘Bindja Demokratike’?
Të gjitha gjasat janë se në fund të epokës së Patisë Demokratike të krijuar në vitin 1990, po lind Partia e re opozitare në vend të Partisë Demokr...
Sulm mbi Krishtërimin në Sri Lanka: Më shumë se 207 të vrarë në kisha dhe hotele. VIDEO
Të paktën 207 persona janë vrarë dhe 450 të tjerë janë plagosur në shpërthimin mbi kishat dhe hotelet në Sri Lanka, sipas policisë. Tetë shpërt...
Faqja 50 prej 110« E para...102030...4849505152...607080...E fundit »