May: Parlamenti britanik do të votojë për marrëveshjen e Brexit në 3 javë
Kryeministrja Theresa May tha të hënën se do të kete nje votim në parlamentin Britanik në tre javë per te vendosur nëse vendi duhet të ecë përpara...
Studentët janë nisur të bllokojnë rrugët. Rama: “Ç’ borxh ju kanë qytetarët?…“
Studentët që ishin mbledhur në protestë para kryeministrisë, pak nga pak- mbeten shumë pak. Edhe shiu nisi të bjerë dhe dita u ngrys. Atëherë nisë...
Akti V: Franca mbërthehet në një tjetër fundjavë të protestave anti-Macron
( Foto nga:VALERY HACHE/AFP/Getty Images)   PARIS (AP) - Një prani e fortë policore u vendos të shtunën në Paris për demonstratat e pla...
Sot Kongresi Kombëtar i PD, të gjithë armiqve u mbyllet dera
Sot në ora 11. 00 mblidhet Kongresi Kombëtar i PD, në të njëjtën sallë dhe në të njëjtin pallat që ishte dedikuar për Kongreset e Partisë së Punës...
Deputeti gjerman i AfD thotë se BE vepron si ‘Traktati i Varshavës’ mbi Brexit
Deputeti i Alternativa Populiste për Gjermaninë (AfD), Petr Bystron ka hedhur poshtë qëndrimin e tanishëm të Bashkimit Europian ndaj Brexit, duke ...
‘Venecia’ për vettingun politik: ‘Mund të bëhet edhe kështu, edhe ashtu…’. Propozimi i PD nuk jep zgjidhje… dialogoni’
Komisioni i Venecias ka miratuar opinionin përfundimtar për vettingun në politikë. Gazetari Ergys Gjençaj raportoi për “BalkanWeb” se në të përfsh...
Studentët para Kuvendit. Qeveria nën presion, opozita fiton rrogat si deputetë.
Siç ishte paralajëmruar, studentët protestues janë vendosur sot para selisë së seancave parlamentare dhe kanë kërkuar realizimin e ' 8 pikave'. ...
Franca nën sulm të ri. 5 të arrestuar ndërsa policia gjuan të dyshuarin për terror në marketin e Krishtlindjeve
The Associated Press/ STRASBOURG, Francë (AP) - Autoritetet franceze arrestuan pesë vetë ndërsa gjuanin të mërkurën për një ekstremist të dyshu...
FMN paralajmëron se re stuhie po mblidhen për një krizë tjetër financiare
-David Lipton thotë se bota është e papërgatitur për krizën dhe Fondi Monetar Ndërkombëtar ka nevojë për më shumë burime- Retë e stuhisë së kri...
Sot- dita e parë pas viteve ’90 që mbyllet kufiri për hyrjen e shtetasve grek në Kakavijë
Që nga viti 1990, që shënon epokën e hapjes së Shqipërisë drejt botës, vetëm sot është mbyllur kufiri në Kakavijë ku ndalohet hyrja e çdo shtetasi...
Faqja 50 prej 94« E para...102030...4849505152...607080...E fundit »