Protesta të reja në Serbi kundër politikës së presidentit Vuçiç
Mijëra vetë morën pjesë në demonstratat në Beograd. Filluar si përgjigje ndaj sulmit të ashpër menjëherë nga udhëheqësi i opozitës, protestat në k...
Eclipsi i plotë hënor më 20-21 janar do të jetë i fundit deri në vitin 2022
  Uashington (AFP) - Njerëzit në Amerikën Veriore dhe Jugore, një pjesë e madhe e Evropës dhe Afrikës mund të shohin një eklips total  hën...
TCH: Klement Balili është vetëdorëzuar në Policinë e Shtetit sot në mëngjes, e marte.
Lajmi konfirmohet për Top Channel nga njëri prej avokatëve të tij, Baftjar Rusi. Balili ndodhet në Policinë e Shtetit së bashku me avokatin tjetër...
Po dorëzohet Klement Balili/ Njofton Sali Berisha
Klement Balili është shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge, dhe cilësohet nga mediat greke si ‘Eksobari i Ballkanit’. Ish-kryeministri ...
Pawel Adamowicz, kryebashkiaku i Gdansk, Poloni, vdes pasi e rrahën barbarisht në skenën e bamirësisë.
(Mama, ai njeri ka një thikë!'- përshkruan dëshmitarët momentin para rrahjes fatale të kryetarit të Bashkisë në Gdansk)/ Kryetari i Bashkisë i ...
Ish militanti komunist Italian, Battisti, ekstradohet pas disa dekadave i fshehur në Bolivi.
Ish militanti komunist, Cesare Battisti, i shpallur në kërkim në Itali për katër vrasje në vitin 1970, arriti në Romë të hënën pasi një skuadër e ...
Një shqiptar i akuzuar për vrasjen e avokatit në Athinë, vritet në burg. 145 mijë ‘friends’ e ndjekin në rrjet.
Albert Bako është emri i një shqiptari që u bë shumë i njohur në mediat greke dhe në statistikat e policisë, menjëherë pas vrasjes së bujshme të n...
Meghan Markle nuk ka paqe: Arrestohet vëllai, Mbretëresha Elizabeta është në ‘shok’.
Meghan Markle është gjithmonë në syrin e ciklonit . Tani për shkak të vëllait, i cili është arrestuar. Thomas Jr është vëllai më i madh i Meghan-i...
Pompeo do t’i kërkojë Arabisë Saudite që të konsiderohen ‘përgjegjës’ vrasësit e Khashoggit
Riyadh (AFP) - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, të dielën mbërriti në Riad, ku ai do të kërkojë nga Princi i Kurorës Saudite Mohammed bi...
Akoma nuk dihet motivi pse dhëndri vrau prindërit e gruas sot dhe veten në Tiranë
Në familjen Mata dita e sotme erdhi si ditë e fundit për dy kryefamiljarët Mata në  në Tiranë. Bujar Mata, 63-vjeç dhe bashkëshortja e tij 59-v...
Faqja 2 prej 75612345...102030...E fundit »