Samiti i BE në Sofje, nuk ke ç’shpreson nga një BE e përçarë!
Nga: Toby Vogel, Radio Europa e Lirë/  Samiti i Sofjes nuk ka siguruar perspektivë për anëtarësim të vendeve të Ballkanit në BE, tha për Radion Evr...
Sot, pas pak, në ora 18.00, partnerët bashkë- qeverisës italian shkojnë në Quirinal Palace…
Liderët e partive partnere në koalicion për qeverinë e re të Italisë do të shkojnë sot, e Hënë,  në mbrëmje në Pallatin Quirinal për takimin me pr...
Dasma Mbretërore 2018: Të ftuarit shesin online çantat e dhuratave.
Një numër i vogël i çantave të dhuratave që iu dhanë të ftuarve në dasmën e Dukës dhe Dukeshës së Sussex po shiten online. Nëntë ankande mund t...
“Jemi para një audio- përgjimi’ të ri! Në Kuvend paralajmërohet një tjetër “spiunllëk” politik.
Tani mund të përmblidhen në fjalën “spiunllëk” të gjitha përgjimet që bëhen nga të dy palët ( maxhorancë- opozitë) me qëllim përfitime politike. J...
Tre zyrtarët e lartë të PD thërriten në Prokurori që të dëshmojnë për audio-përgjimin ‘Xhafaj’
Tre zyrtarët e Partisë Demokratike u paraqiten këtë të hënë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për tu pyetur lidhur me audio-përgjimin që publikuan...
Maduro i Venezuelës- prapë ‘fitimtar’ pas pesë vjet turbulenca, në një ekonomi të rrënuar.
Një vit më parë mund të shikonim presidentin Venezuelian, Nicolas Maduro të rrethuar nga krizat- megjithatë ditën e Diele ai mori një mandat tjetë...
Fundi i teorive konspirative për vdekjen e Adolf Hitlerit. Piu cianur dhe ia futi vetes me plumb kokës.
Fundi i teorive konspirative: studimi konfirmon se Adolf Hitleri u vetëvra në vitin 1945 Adolf Hitleri vdiq në vitin 1945 në Berlin, pasi kisht...
FBI kishte infiltruar informatorë në fushatën e Trump. Presidenti kërkon hetim
Presidenti Donald Trump thotë se do të kërkojë hetim nëse në fushatën e tij elektorale ishte in filtruar dikush për qëllime politike. Në një sh...
Tjetri, dmth., homoseksuali, do të vihet në ID si ti*
Nga Tritan Shehu, deputet/ Rreth një nisme për një “tjetër”, te krijuar artificialisht e qëllimisht nga “disa”: Deklarohet se ne Kuvend është do...
Stabiliteti financiar i BE, në rrezik. Franca paralajmëron Italinë kundër ndarjes së komunitetit të BE.
( FOTO: Bruno Le Maire, ministër i Ekonomisë, Francë)/ Stabiliteti i eurozonës do të jetë në  dorën e populistëve me qeverinë e tyre të re në I...
Faqja 2 prej 58312345...102030...E fundit »