KAS rrëzon Celibashin. I hap rrugë regjistrimit të PD në zgjedhje. Rrëzohet edhe kërkesa e Berishës.
KAS rrëzon vendimin e Ilirjan Celibashit dhe i hap rrugë regjistrimit të PD në zgjedhjet e 14 majit. Me 4 vota pro dhe vetëm një kundër, atë të...
Rama pret Borrell dhe Varhelyi: Ngjarje e rëndësishme, mbledhja e parë jashtë Brukselit e Këshillit të Stabilizim-Asociimit
Kryeministri Edi Rama ka pritur dy zyrtarët e lartë të Bashkimit Europian, Josep Borrell dhe Oliver Varhelyi. Rama teksa ndan foto nga takimi t...
Bie në tension, humb jetën punonjësi i Bashkisë Shkodër, po riparonte dritat e qytetit
Një punonjës i Bashkisë së Shkodrës ka ndërruar jetë pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike. Mësohet se 54 vjeçari Shpëtim Dekovi ishte du...
Dëshmitari arrestohet në sallën e gjyqit për dëshmi të rreme në vrasjen e Pjerin Xhuvanit!
Donald Zane, një nga personat që ka dëshmuar në gjyq për vrasjen e Pjerin Xhuvanit është vënë në pranga nga policia. Abc News mëson se Zane është ...
Ndahet nga jeta i ati/ Saimir Tahiri: ‘O ba, si nuk më prite? Rri i qetë andej, mos u mërzit më!’
Babai i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, ka ndërruar jetë. Bashkim Tahiri ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare pas një “luftë” me sëm...
Elisa Spiropali u drejtohet prokurorëve që burgosën nënën me foshnjë 8 ditësh!
Lironi Diana Bahçen! Kjo është thirrja e ministres së Shtetit për Parlamentin Elisa Spiropali pas arrestimit të Diana Bahçes në Shkodër, e cila u ...
Që mbrëmë, kryebashkiaku i Bulqizës, në pranga për korrupsion 3 mln euro! Arrestohen edhe 13 të tjerë.
(FOTO: Lefter Alla) Kryebashkiaku i PS-së në Bulqizë, Lefter Alla u arrestua me urdhër të SPAK, ndërkohë që Report Tv mëson se kanë rënë në pra...
Berisha-Meta në koalicion më 14 Maj, e njëjtë si në 6 Mars.
Në limite të afatit të përcaktuar nga KQZ për regjistrimin e koalicioneve, Sali Berisha duket se e ka gjetur rrugën për të hyrë në zgjedhjet e 14 ...
Efektivi i RENEA-s ka lidhje me grupin e Ervis Martinajt dhe kriminelë të tjerë. U kap me 113 mijë euro. Cili është Altin Morina?
Arrestohet në Tiranë një efektiv i forcave Renea. Në pranga u vu 43 vjeçari  Altin Morina me detyre Shefi i stërvitjes në këtë repart. Hetimet për...
Olsi Dado bëhet prokurori i 18 i SPAK, vjen po nga një prokurori tjetër.
Olsi Dado, është  komanduar përkohësisht si prokuror i Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Lajmi konfirmohet n...