Presidenca thotë se është hakeruar celulari i Ilir Metës: ‘Skandal, do kërkohet hetim ndërkombëtar!’
Presidenca akuzon se është keqpërdorur numri i telefonit të Presidentit Ilir Meta, duke u dërguar mesazhe qytetarëve sikur të ishte presidenti....
Humbi në zgjedhje, Topalli jep dorëheqjen si kryetaree e Lëvizjes për Ndryshim: Nuk ia dolëm!
Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli largohet nga drejtimi i partisë, Lëvizja Për Ndryshim pasi nuk arriti që të merrte asnjë mandat në zg...
Grida Duma ose politikania që i ka humbur të gjitha betejat
  Nga: Ardit Rada/ Në 2015-ën, ish-deputetja e PD, Grida Duma kandidoi për kryetare të Bashkisë së Durrësit dhe regjistroi një nga humbjet ...
Sali Berisha nuk lëshon Bashën pas humbjes së gjashtë, PD drejt ndarjes në dy kampe
Nga: Adriatik Doçi  Sali Berisha po pozicionohet qartësisht kundër dorëheqjes së kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas humbjes së...
Pse u dashka hequr Luli?
  Frrok Çupi Po skicoj piketat për një shkrim... Megjithatë, si në punën e rrobaqepësit, nuk del shkrim i plotë; prapë një skicë mbeti. ...
Dibër, vëllai vret vëllanë 23 vjeç, flet fqinji: Nuk kanë qenë djem të këqinj, por mendja lajthit
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak pas mesnate në fshatin Alabegi në Maqellarë. Shtetasi Florian Tonuzi 26-vjeç në rrethana ende të paqarta, dysho...
Hoqi dorë nga mandati, por Tom Doshi është më i votuari në Shkodër, lë pas kandidatët e PS dhe të PD
Ka përfunduar pak orë më parë numërimi i kadidatëve për deputet në Shkodër. Në këtë qark mandatet janë ndarë 5 për Partinë Demokratike, 3 për Part...
“Boll Më! U mbush kupa”/ Bëhet gati shkarkimi i Ilir Metës, gjithçka nis ditën…
Ditën e hënë Partia Socialiste nis procedurat për shkarkimin e Ilir Metës nga posti i presidentit të Republikës. Tashmë është "mbushur kupa" dh...
Thyen “herësin” në Tiranë/ Emri i njohur nga Socialistët futet direkt në Kuvend…
PS arriti të siguronte besimin e shqiptarëve për mandatin e 3-të, kurse në Tiranë socialistët morën 18 mandate. Rreth 30 minuta më parë u njoft...
10 ish-drejtues dhe anëtarë të Këshillit të PD kërkojnë dorëheqjen e Lulzim Bashës: ‘Përgjegjësi i vetëm për humbjen!’
Demokratët e zhgënjyer shprehen të tronditur nga humbja e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit 2021, duke kërkuar dorëheqjen e Lulzim Bas...
Faqja 5 prej 1 323« E para...34567...102030...E fundit »