Basha: 25 prilli masakër elektorale. Beteja do të vazhdojë në çdo front për të rrëzuar maxhorancën.
Kreu i PD-së, Lulzim Basha në komunikimin për mediat pas humbjes në zgjedhje, ka prezantuar kritikat për procesin zgjedhor, por pa përmendur mosnj...
Stërvitja ushtarake “Defender Europe 21”. Yuri Kim: Nuk e kemi zgjedhur rastësisht Shqipërinë
Nisja e stërvitjes ushtarake “Defender 2021” u përshëndet dhe nga ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim. Diplomatja amerika...
COVID19/ Aktori Guljelm Radoja nuk ka gjendje të mirë, nis intubimin në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’
Aktori Guljelm Radoja pas një muaj i shtruar në spitalin e Durrësit për shkak të Covid 19, dërgohet në intubim te “Shefqet Ndroqi” në Tiranë. Pas ...
Sot mblidhet Kuvendi për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit! Ja çështjet e ditës.
Sot, në orën 10:00, do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut ...
Në portin e Durrësit nis stërvitja ushtarake “Defender Europe 2021”, më e madhja pas Luftës së Dytë.
Në Portin e Durrësit ka nisur stërvitja e madhe ushtarake, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, “Defender Eu...
Demokratët i kërkojnë dorëheqjen, Basha u përgjigjet për herë të parë përmes Report Tv: Beteja do të vazhdojë deri në fitore
Që prej nisjes së “luftës brenda PD-së”, Lulzim Basha iu është përgjigjur për herë të parë, shkurt dhe qartë të gjithë kritikëve dhe kërkesës së tyr...
Para Metës ishte Omar Al- Bashir
  Frrok Çupi Çfarë po ndodh tani me Ilir Metën, president i Republikës së Shqipërisë, kjo ka ndodhur me presidentin Omar Al- Bashir. Të dy ...
PS cakton akuzën për Metën: Thirrjet “mprehni sfurqet!, gjejini!, Izolojini!”, çuan në vrasjen e Xhuvanit në Elbasan
Në kërkesën drejtuar Kuvendit të Shqipërisë për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, 50 firmëtarë të Partisë Socialiste rendisin pro...
Moti me temperatura mbi 30 gradë Celsius, parashikohet një muaj më i nxehtë se normalisht
Parashikimi i motit për këtë muaj, që sapo ka nisur, tregon për temperatura të larta, me disa alternime për periudha të shkurtra. Ky muaj do ...
Balla: Kemi të gjitha provat për shkarkimin e Metës
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një deklaratë për median nga Kryesia e Kuvendit zbardhi detaje nga kërkesa d...
Faqja 3 prej 1 32312345...102030...E fundit »