Politika e vaksinimit në BE të zbatohet edhe në Shqipëri’/ Cakaj kërkesë Várhelyi-t: ” Ky është shembull solidariteti…
Gjatë ditës së sotme, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim online me Komisionerin për Politikat Evro...
Polici që u plagos në protestë/ Rama jep lajmin e mirë : Operacioni i dytë në Turqi doli me sukses
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë, duke thënë se operacioni në sy i efektivit Fadil Allaraj i cili u plagos në protestën për vrasj...
Patozi e Topalli, me listë të përbashkët/ “Armiqtë tanë Rilindja, partia e Bashës dhe Kryemadhi”
Astrit Patozi dhe Jozefina Topalli ecën në rrugë të ndryshme pas përjashtimit  nga listat e  Partisë Demokratike në vitin 2017. Sot dy ish-zyrtarë...
Parlamenti miraton me 96 vota anëtarin e ri të Gjykatës Kushtetuese Altin Binaj
Kuvendi i Shqipërisë ka votuar me 96 vota pro projektvendimin “Për zgjedhjen e një anëtari të Gjykatës Kushtetuese” duke i dhënë mandatin anëtarit...
Shqiptari i parë që bën vaksinën/ Arjet Gega, apelii nga SHBA: ‘Nuk ka vend për asnjë mëdyshje’!
Mes personave të parë që kanë bërë vaksinën antiCovid në Amerikë është edhe një shqiptar.  Arjet Gega është mjek i sëmundjeve Infektive dhe a...
Osmani në Tiranë: Shqipëria të miratojë rezolutën e gjenocidit serb!
Miratimi i rezolutës në kuvendin shqiptar të gjenocidit serb në Kosovë, heqja e kufirit mes dy vendeve, problemet e adresave në Presheve, Medvegjë...
Koronavirusi në Shqipëri, 12 viktima në 24 orët e fundit. Komiteti Teknik i Ekspertëve nuk vendos për masa kufizuese shtesë
  12 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri, në 24 orët e fundit, raportoi Ministria e Shëndetësisë. Në 2657 testime të kry...
Krim horror me shqiptarë në Itali/ Trupat e copëtuar të çiftit gjenden në katër valixhe!
Një krim horror me dy shqiptarë ka ndodhur në Itali. Dy trupa të pa jetë u gjetën d të ndarë në 3 valixhe, në zonën midis Firences-Pisa-Livorno dh...
Efektivi që qëlloi për vdekje Klodian Rashën/ Prokuroria mbyll dosjen: ‘Vrasje me dashje!’.
Prokuroria e Tiranës ka konkretizuar akuzën për efektivin e policisë Nevaldo Hajdaraj i cili vrau Klodjan Rashën në orët e para të mëngjesit të da...
Arratisja nga hija
  Frrok Çupi Si mund të arratisen nga hija e tyre? Kësaj here opozita që zhvillon herë pas herë terror në qytet, kishte një shans brilan...
Faqja 20 prej 1 256« E para...10...1819202122...304050...E fundit »