Basha i PD dënohet nga gjykata ‘për shpifje’. Balla e paragjykon edhe me përgjegjësinë e vrasjeve të 21 janarit.
Ka pak muaj që kryetari i PD, Lulzim Basha, ka shpallur  publikisht se në krimin e koduar “Tyoyta Yaris’ është i përfshirë edhe deputeti dhe kryet...
Super hëna ujk e përgjakur/ Pamje me foto e eklipsit të mbrëmshëm
  ( Fillimi i ekslipsit të plotë hënor i parë në San Diego, California)/ Astrologët dhe pasionantët e qiellit i kanë skanuar qiejt natë...
KLP korrigjon gabimet e prokurores Arta Marku me transferimet e prokurorëve ‘të padëshiruar’.
Që nga ardhja në posti e Prokurorit të Përgjithshëm e zonjës Arta Marku, është folur mjaft për transferimin e disa prokurorëve që nuk i shkonin ‘p...
Filologjiku nisi grevën e paralajmëruar kundër ‘cënimit të autonomisë’
Studentët dhe pedagogët e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, ashtu siç kishin paralajmëruar, kanë nisur sot grevën. Ata janë vendosur në ...
Sot 21 Janar, katër viktimat e protestës në Bulevard përkujtohen nga kryeministri Rama
Para nëntë vjetësh, në 21 Janar si sot, 2011, gjatë një proteste politike të prirë nga Partia Socialiste kundër qeverisë së Partisë Demokratike, p...
Hija e pedofilëve dhe karriera të çuditshme të kardinalëve gay mes mureve të Vatikanit
-Pas rastit McCarrick, Bergoglio shtyn përballjen në samitin e shkurtit- Nga: Riccardo Cascioli / Nuk do të mjaftoje për Papa Françeskun tan...
Shtëpia e Bardhë dhe Dibra!
Frrok Çupi/ Nuk ka lajm nga ndokund tjetër, sado që shtrëngohen të prodhojnë disa gazetarë të mbetur redaksive ditën e Diele: Vetëm nga Uashingtoni...
Vendi i samitit të ardhshëm me Kim, është zgjedhur, thotë Trump
  Uashington (AFP) - Presidenti i SHBA Donald Trump tha të shtunën se vendi është vendosur për samitin e tij të ardhshëm me udhëheqësin e ...
Donald Trump gati për të ofruar amnisti të përkohshme DACA-s për financimin e murit.
(AP Photo/Manuel Balce Ceneta) Presidenti Donald Trump është përgatitur të ofrojë leje trevjeçare pune për disa emigrantë të paligjshëm të ardh...
BE mbron pagat e arta: “Kapuni pas realitetit dhe jo pas mitologjisë”
-Brukseli mbron privilegjet e "kastës" së komisionerëve evropianë dhe konfirmon se kritikat nuk janë të reja- Nga: Agostino Corneli/ Kritika...
Faqja 20 prej 778« E para...10...1819202122...304050...E fundit »