Nis me tension komisioni hetimor për TIMS, Gogu-Salianjit: Mos u bëj gjyqtar i Berishës!
Mbledhja e parë e komisionit hetimor për trajtimin e të dhënave të sistemit TIMS, ka nisur me përplasje midis kryetarit Ervin Salianji dhe nënkrye...
Kuvend: Këshilli i Mandateve shqyrton vendimin e Gjykatës Kushtetuese për mandatin e Olta Xhaçkës.
Këshilli i Mandateve do të mblidhet mesditën e së hënës për të vendosur mbi mandatin e deputetes socialiste, Olta Xhaçka. Mbledhja pritet të zhvil...
Sekretari i OBT në Tiranë: Rama ka transformuar vendin nga errësira në dritë. Shqipëria, vendi i duhur për t’u vizituar
Sekretari i Përgjithshëm i OBT, Zurab Pololikashvili ka përgëzuar kryeministrin Edi Rama për transformimin që ka pësuar Shqipëria në sektorin e tu...
SPAK kërkoi rikthimin në qeli të Vangjush Dakos, Gjykata e Apelit lë në fuqi vendimin e mëparshëm.
  Gjykata e Apelit t137 Posaçëm lë të pandryshuar masën e arrestit shtëpiak për Vangjush Dakon. SPAK kërkoi rikthimin në qeli të ish kryeb...
TIMS-i/ PS: Nuk kemi thirrur Berishën në komision. Deklarata e Gjylametit ishte ironike.
Partia Socialiste nuk ka kërkuar që ish kryeministri Sali Berisha, të jetë një prej dëshmitarëve në komisionin për TIMS-in. Gazetarja e ABC New...
Zamir Dule nuk ishte një mall, ky është faji i tij.
  Frrok Çupi Hera e fundit që shpresova ta takoj Zamirin, ishte festa e gazetës. Më kishin thënë se ishte bërë më mirë dhe se mund të vinte...
Ndahet nga jeta gazetari Zamir Dule, martiri që u torturua nga policia sekrete në vitin ’97.
Ndahet nga jeta në moshën 55-vjeçare, gazetari i mirënjohur i kronikës së zezë Zamir Dule. Gazetari ka ndërruar jetë në një spital privat në Tiran...
Arrihet marrëveshja për planin 6 miliardësh për rritjen ekonomike në Ballkan
Parlamenti Evropian (PE) dhe Këshilli i Bashkimit Evropian, të cilat përfaqësojnë 27 vendet anëtare të bllokut, kanë arritur marrëveshje të enjten...
CIA lajmëron Izraelin: Irani mund t’ju sulmojë brenda 48 orëve!
CIA ka dhënë një paralajmërim serioz për Izraelin: Irani mund të tentojë një sulm ndaj shtetit hebre gjatë 48 orëve në vijim, si reagim për bombar...
SPAK: Gjatë vitit 2023 përgjuam 3,335 numra telefonë celularë!
Përpara trupës së KLP-së, kreu i SPAK, Altin Dumani ka bërë bilancin e institucionit që ai drejton përgjatë 2023., teksa është ndalur edhe te mëny...