Yuri Kim viziton 7 qytete në Veriun e Shqipërisë
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka vizituar këto ditë disa qytete në Veriun e Shqipërisë. Ambasada amerikane ka ndarë disa foto nga takimet e sa...
Audrey Glover, e dëbuar në vitin 1996, rikthehet si shefe e misionit të vëzhguesve të ODIHR për 14 Majin.
Audrey Glover u caktua si Shefe e Misionit të Vëzhguesve të ODIHR për zgjedhjet vendore të “14 Majit”. Glover do të drejtojë ekipin me 324 vëzh...
Sportistët elitarë vishen me grada ushtarake, që nga sot pjesë e ushtrisë!
Qeveria shqiptare zhvilloi këtë të enjte ceremoninë për dhënien e gradës ushtarake "Kolonel" për sportistët kampionë të Shqipërisë dhe Kosovës që ...
Dimër në pranverë, temperaturat zbritën deri -2.
Pavarësisht se jemi në pranverë po përjetojmë ditë dimri.  Në Peshkopi janë kthyer flokët e borës ndërsa termometri mëngjesin e të mërkurës zbriti...
Avokati i Thaçit: Pritet që ish-presidenti të shpallet i pafajshëm
Avokati Gregory Kehoe pret që ish-presidenti Hashim Thaçi të shpallet i pafajshëm. Pas përfundimit të seancës, ai u tha gazetarëve se provat e mbr...
Policia belge dhe gjermane bastisin zyrat e Partisë Popullore Evropiane në Bruksel
Policia belge e gjermane bastisin zyrat e Partisë Popullore Evropiane të qendrës së djathtë (EPP) në Bruksel të martën në mëngjes. EPP është gr...
A mund ta kthejë Trump ndjekjen penale në favor të tij?
Nga Sarah Smith, BBC Donald Trump ka jetuar gjithë jetën sikur po përpiqet të provojë teorinë se i gjithë publiciteti është në fakt diçka pozit...
Rama: Gjysma e parave të fushatës do të përdoren për mbjellje fidanësh
Gjysma e parave të fushatës për zgjedhjet e 14 Majit do të vihen në dispozicion për mbjelljen e fidanëve. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama gj...
Pas propozimit të Ramës, presidenti dekreton Vlora Hysenin në krye të SHISH
Presidenti Bajram Begaj dekretoi emërimin e Vlora Hyseni si drejtuese të Shërbimit Informativ të Shtetit. Emri i Hysenit u propozua nga kryemin...
Në prag të zgjedhjeve Escobar vjen në Tiranë dhe vë piketat cila ‘opozitë’ njihet nga Perëndimi.
Më 11-13 prill, i dërguari i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, do te vizitojë Tiranën. Kjo vizitë e tij në kryeq...