Serwer: SHBA do t’i thotë jo ndryshimit të kufijve
Ndarja e Kosovës apo ndërrimi i territoreve do të jetë një rrezik i madh për gjithë Ballkanin dhe një gjë e tillë nuk do të pranohet nga Shtetet e...
Shkëmbejmë: Batonin me Lepa Brenën
  Nga: Ylli Dylgjeri/ Diplomaci, Në vëmendje të zotit Bushati: Në kuadrin e shkëmbimeve tona me Serbinë propozoj: Ne t’i japim gaz...
Itali: Mes 35 viktimave të Urës, edhe dy të rinj shqiptarë
( FOTO: Marjus Djerri dhe Edi Bokrina, dy të rinj shqiptarë që mbetën mes viktimave të Urës)/ Edhe dy shqiptarë mes rrënojave të urës ‘tragjike...
Kompania që ndërtoi urën e vdekjes ‘Morandi’ në Itali ka në dorë një projekt në Shqipëri me 25 milionë euro
Condotte SPA’ kompania që ndërtoi urën Morandi në Genova, e cila u shemb ditën e sotme, duke shkaktuar 35 viktima, dhe dhjetëra të plagosur, 6 mua...
Shembja e urës Morandi: Eshtë një masakër!
  14 gusht 2018/ Janë të paktën 35 te vdekur pas shembjes së urës Morandi në Genova. Sipas ‘Secolo XIX’, dëshmitarë te ndryshëm megjith...
Profecia e hidhur/ Ura Morandi, dy vjet para rënies- alarmi i prof. Brencich
 "Mbikalimi ka pasur probleme që në fillim", pat thënë profesori.  14 gusht 2018/ Ura  Morandi ne Genoa dhe problemet e saj janë nën vëzhgim...
Ura e shembur në Gjenova: Numri i të vdekurve arrin mbi 35/ ANSA
ANSA) - Genoa, Gusht 14 – Numri i të vdekurve nga shembja e urës së autostradës, ditën e Martë që shkaktoi katastrofë në Genoa, është rritur në 35...
Itali, ura në Genova: Deri tani janë “rreth 30” të vdekur, sipas ministrit Salvini
Ura e autostradës që u shemb në veriperëndim të qytetit italian, Genoa, ka vrarë rreth 30 persona teksa makinat ranë nga 100 metra lartësi në urën...
Carsten Hesse në CNN: Erdogan po shkatërron Turqinë, “presioni do të vazhdojë derisa të ndërrojë mendje”.
Lira turke ka rënë më shumë se 40% kundrejt dollarit që nga janari, me një Turqi përplot përzierje të fuqishme të politikës konfrontuese, konfuzio...
Kriza e lirës: Turqia do të bojkotojë prodhimet elektronike Amerikane, sipas Erdogan.
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka thënë se vendi i tij do të bojkotojë produktet elektronike nga Shtetet e Bashkuara, pas Uashingtoni ...
Faqja 3 prej 65912345...102030...E fundit »