Elhan Bidi, një nga muxhahidinët e Manzës, dezerton dhe kapet në kufi. Shpallet ‘non grata’
Ministra e Brendshme ka firmosur urdhër-dëbimin për iranianin Ehsan Bidi, pasi cilësohet si person i padëshiruar. Iraniani Ehsat Bidi fillimisht d...
COVID19/ 281 infektime dhe 3 viktima në 24 orët e fundit.
Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 281 raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në të dy spitalet de...
Veliaj i kërkon SPAK-ut të hetojë Bashën
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i ka kërkuar SPAK-ut dhe Prokurorisë që të hetojnë ndaj kryetarit të Partisë Demokratik, Lulzim Bash...
Funny story/ “1 në 3 shqiptarë nuk siguron dot ushqim të mjaftueshëm”. Pyetja për tre, Lulin, Ilirn e Monikën: ‘Cili prej tyre është i uritur?’/
Sot, gjate nje daljeje publike, kryetari i PD, Basha, ka mahnitur njerezit me ate qe ka thene. Ai ka deklaruar se nje ne tre shqiptare eshte i uri...
Elektricisti i Tiranës vrau ndërtuesin 51-vjeçar Niko Goro në Himarë. ‘E vrava se nuk më dha pagesën për tokën’, tha autori.
  Sot ne mengjes, nje ngjarje shume e rende ka ndodhur Himare. Nje atentator i paramenduar ka qelluar mbi biznesmenin e ndertimeve Niko Go...
Miratohet rritja e pagës, paga minimale bëhet 30 mijë lekë.
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ka miratuar rritjen e pagës minimale të punonjësve në 30 mijë lekë. “Paga bazë minimale në sh...
COVID/ Rekord infektimesh në Shqipëri: 289 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orë
Shqipëria ka shënuar sot ditën me numrin më të lartë të infektimeve. Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se në 24 orët e fundit janë konfirmu...
Ndahet nga jeta në moshën 85-vjeçare shkrimtari i njohur Faslli Haliti! Në 1998-ën ka qenë deputet në Kuvend
Faslli Haliti, poeti, shqipëruesi, një nga zërat e rëndësishëm të historisë sonë letrare u nda nga jeta  sot në moshën 85-vjeçare. Vdekja e tij...
Përfundojnë seancat dëgjimore me Amy Coney Barrett, republikanët krenarë
  Seancat dëgjimore të Amy Coney Barrett përfundojnë me Republikanët që ndihen krenarë, Demokratët duke e quajtur 'fals' Tri ditë të gjat...
Futja e Presidentit nëpër lokale ku vënë baste subjektet e OFL për rrëzimin e qeverisë është krim mendor!/ Rama në Tuiter
Vazhdon ‘lufta’ në rrjetet sociale mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta.  Në një status të fundit në twitter Rama duke iu dre...
Faqja 3 prej 1 19612345...102030...E fundit »