Tronditet Fieri, ekzekutohet me armë zjarri 41-vjeçari Elton Javori
Një krim i rëndë ka ndodhur sot në Fier. Policia njofton se rreth orës 11:00, në lagjen “16 prilli”, është vrarë me armë zjarri shtetasi Elton Jav...
Komisioni i Sigurisë parlamentar miraton online marrëveshjen me Italinë pas bllokimit nga Foltorja.
Kuvendi i dha dritën e parë jeshile marrëveshjes me Italinë për ngritjen e qendrës pritëse të emigrantëve në Lezhë duke e miratuar në Komisionin e...
Shqipëria është një aset i madh për Bashkimin Evropian nuk ka dyshim për këtë: Silvio Gonzato ambasadori i ri i BE-së në Tiranë
Shqipëria nuk shihet më vetëm si një vend që pret nga Brukseli para, apo mbështetje politike. Shkëmbimi mbi dy dekada me unionin, e ka bërë ven...
Dhuna e Foltores në sallën e Kuvendit/ PS kërkon masë disiplinore për Berishën dhe 5 deputetë që e mbështesin
Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste ka kërkuar masë disipinore për Sali Berishën dhe 5 deputetë që e mbështesin, pas tensionit dhe kaosit në K...
Forbes shpall gruan më të fuqishme në botë
Revista e njohur Forbes ka shpallur për të dytin vit radhazi presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen si gruan më të fuqishme në bo...
Balla thotë se marrëveshja me Italinë për emigrantët nuk ka rrezik për sigurinë kombëtare. ‘Qendra monitorohet 24 orë, rrini të qetë!’
Ministri i Brendshëm Taulant Balla garantoi se me ardhjen e emigrantëve nuk ka asnjë rrezik të sigurisë kombëtare dhe se nuk mund të hyjnë as elem...
Shtegtimi i bagëtive, tradita e lashtë që praktikohet edhe nga shqiptarët, bëhet pjesë e UNESCO-s
Komiteti Ndërqeveritar i Mbrojtjes së Trashëgimisë Kulturore Jomateriale i mbledhur në Botsvana në Konferencën XVIII, votoi përfshirjen e Transuma...
Marrëveshja për emigrantët/ Opozita bllokon komisionin e sigurisë, mbledhja zhvillohet online.
Opozita ka bllokuar punimet e seancës së komisionit të sigurisë ku pritej të ratifikohej marrëveshja me Italinë për emigrantët. Për këtë arsye...
PD çon në Gjykatën Kushtetuese marrëveshjen me Italinë mbi emigrantët.
Partia Demokratike ka çuar në Gjykatën Kushtetuese marrëveshjen për emigrantët me Italinë. Në një deklaratë për shtyp, nënkryetari Kreshnik Çol...
Prezantohet ideja për Parkun Kombëtar të Vjosës/ Rama: Perspektivë e një zhvillimi të ri ekonomik.
Këtë të mërkurë bëhet prezantimi i tre ideve finaliste të Konkursit Ndërkombëtar të Qendrës Multifunksionale dhe Stacioneve të Informimit për Park...