Mësuesit e Kavajës frikësohen nga zjarrvënësit e shkollave; i tërheqin dokumentet në shtëpi.
Shkollat e Kavajës ndodhen nën një rrezik të shtuar sepse Bashkia e këtij rajoni i përket të zgjedhurit nga PD. Tashmë dihet se kudo ku ka bashki ...
I plagosuri në KZAZ-në e Burrelit identifikohet si ‘vëllai i kryetarit të PD’
Është identifikuar personi i plagosur rëndë sot në KZAZ-ën e Burrelit, për të cilin raportoi media që herët. Ai quhet Alfred Lika dhe është vëllai...
Krimi elektoral: Qeveria vendos që të ‘shkrijë’ policinë bashkiake
Qeveria ka vendosur që të shkrijë disa nga policitë bashkiake në bashki që drejtohen nga Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim. V...
Ish kryetari i Gjykatës së Kasacionit: Qytetarët duhet të distancohen nga bandat kriminale të drejtuara nga disa politikanë…
I bëj apel Prokurorisë dhe gjithë institucioneve shtetërorë te zbatojnë pa asnjë hezitim e tolerancë ligjin ndaj atyre që po tentojnë t'i vënë fla...
Ish deputeti Bardh Spahia shpallet ‘në kërkim’
Bardh Spahia është shpallur në kërkim nga policia e Shtetit. Ish-deputeti i PD-së Spahia është shpallur në kërkim pas akteve të dhunshme mbrëmë në...
ASNJË SEKONDË JETË NUK IA VLEN PËR TA
Nga: Astrit Patozi/ Janë bërë gati për luftë, ose të paktën kështu po përpiqen të krijojnë idenë. Njëri thotë se ka policinë, tjetri betohet se...
Shkodër- Tropojë: Policë dhe nëpunës të Bashkisë, autorë krimi kundër shkollave dhe qendrave të votimit.
I vunë flakën shkollës “Shejnaze Juka”, e cila shërben si KZAZ nr 3., në Shkodër, policia arreston 5 persona, dy prej të cilëve janë punonjës Bash...
Militantët e PD djegin shkollën historike të Shkodrës. Rudina Hajdari: ‘Do të jap pagën time për riparimin e shkollës’
Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar nëpërmjet një postimi në Facebook, pas pamjeve të mbrëmshme ku disa militantë i vunë flakën një shkolle në Shk...
Jozefina Topalli: Një demokrat nuk djeg as mandate, as shkolla. 3 milionë shqiptarë nuk mund të mbeten peng i 3-4 vetëve
Jozefina Topalli ka reaguar pas situatës së tensionuar që u krijua në Shkodër ku përfaqësues të PD i vunë flakën ambjenteve të shkollës Shejnaze J...
BE nxjerr në ‘sere’ Metën: ‘Nuk folëm për vizat në Shqipëri’.
Gjatë gjithë ditës mediat kanë vërtitur nëpër duar një ' shqetësim'  të presidentit Meta mbi njoftimin e BE se ' do të kthehen vizat për Shqipërin...
Faqja 5 prej 871« E para...34567...102030...E fundit »