Gjenerali Wesley Clark sheh përsëri rrezikun ‘Ballkani në shpërthim’.
Ish-komandanti suprem i Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO), gjenerali i pensionuar amerikan, Wesley K. Clark, ka paralajmëruar s...
Farage: Bombardimi i ‘djalit të keq’ Assad do të shkaktonte ‘kaos’ dhe ndihmonte terroristët.
Ish lideri i UKIP, Nigel Farage i ka bërë thirrje Mbretërisë së Bashkuar që të mos ndërhyjë në konflikt në Siri, duke thënë se ndërhyrja veç sa do...
Pogradec: Polici rrugor nxjerr pistoletën përballë qytetarit. Ky thërret në panik: “Po na vrave, mo, na vrave”.
Një pjesëtar i Policisë Rrugore është kapur duke kërcënuar me armë pistoletë një qytetar që po ngiste makinën, ndoshta në mënyrë të gabuar. Ai urd...
Michael Moore, armiku majtist më i ‘opsesuar’ ndaj Trump, çmon dhe nxit Donald Trump që zhdukë ‘renegatin’ Mueller
Producenti majtist i dokumentarëve Michael Moore ka shkruar një status të gjatë në Facebook ku i jep guxim presidentit Donald Trump që të zhdukë k...
Shkencëtarët zbulojnë metodën e zhvendosjen e faktorit të rrezikut gjenetik për Alzheimer
Një ndryshim i modeleve të miut në rrënjën e qelizës mund të ketë hapur një rrugë të re për të ndihmuar në parandalimin e sëmundjes më të pakurues...
Këshilltari i Presidentit Meta: Blendi Kajsiu, që nga Kolumbia shantazhon Presidentin në emër të ‘Freedom House’.
Një raport që mban firmën e vetëm një personi, Blendi Kajsiu, i cili jeton prej disa vitesh në Kolumbi, është servirur në media si qëndrim i insti...
DOSSIER/Gjelë Gjikola: Mes 6 mijë të uriturve në Kampin e Tepelenës; vajza 3 vjeç më vdiq ‘tu lyp ujë’. VIDEO
Nga: Admirina Peçi/ Gjelë Gjikolaj, kjo nënë vetmitare, malësore me qëndrim stoik, sot 94 vjeç, ka një histori të fortë për të rrëfyer. Jeton p...
Trump kërcënon: ‘Përgatitu Rusi…, raketat po vijnë!’
"Ju nuk duhet të jeni partner me një Kafshë që vret popullin e tij me gaz dhe kënaqet duke e bërë atë!" tha Presidenti Trump në Twitter. Pasi ambas...
Gjyqtari i tretë, Besim Trezhnjeva, në sitën e Vettingut; del se ka fshehur pasurinë.
Besim Trezhnjeva është gjyqtari i tretë që kalon në sitën e procesit të Vettingut, ku do të vlerësohet për burimin e pasurisë dhe pastërtinë e fig...
Fier: Ku digjet një makinë, aty fshihen armë.
  Një automjet është përfshirë nga flakët në një fshat të Fierit. Automjeti ndodhej mbi shinat e trenit dhe brenda saj është gjetur një ar...
Faqja 5 prej 563« E para...34567...102030...E fundit »