Verë në këtë vjeshtë, temperaturat deri në 34 gradë Celsius
Orët e paradites do të mbeten me kthjellime ne bregdet dhe zonat e ulëta, por me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta paraqiten zona...
Tërmet në provincën e Firences/ Njerëzit dalin në rrugë, mbyllen shkollat
Një tërmet me magnitudë 4.8 i shkallës Rihter ka ndodhur në orën 05:10 në Firence të Italisë. Sipas mediave  vendase, epiqendra ka qenë 3 kilometr...
‘Avullimi’ i biletave për Shqipëri-Çeki lë pas hije vetëm për FSHF
Nga Ardit Rada Renditja në krye të grupit për “Euro204” teksa i kanë mbetur edhe tre ndeshje e kanë bërë Kombëtaren shqiptare të futbollit të n...
Tërmeti në Marok dhe historia e mësueses që humbi 32 nxënësit e saj
Kur tërmeti i fuqishëm goditi Marokun, një mësuese mendoi menjëherë për nxënësit e saj dhe për mirëqenien e tyre. Nesreen Abu ElFadel ndodhej në Marrakesh, por Adaseel, fshati malor që ishte sh...
Policia kapet në korrupsion dhe shpërdorim detyre, tre të arrestuar dhe dy nën hetim.
  Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka finalizuar dy procedime penale dhe ka arrestuar 3 oficerë policie si të dyshuar për korrupsion dhe sh...
Aksident tragjik në Rrugën e Kombit, përplasja fatale e 2 mjeteve, vdes oficeri i policisë në Mirditë!
Një aksident tragjik është regjistruar mëngjesin e kësaj të shtune (16 shtator) në aksin Rrëshen-Rubik ku për pasojë ndërroi jetë efektivi i polic...
Zëdhënësi i Bashkimit Evropian: Masat ndaj Kosovës edhe mund të rëndohen më shumë
Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano ka deklaruar në konferencë për media se masat shtrënguese kundër Kosovës mund të hiqen, por mund edhe ...
Ministri grek viziton qelinë e Fredi Belerit dhe deklaron…
Pas vizitës së tij në Tiranë dhe takimit që ka bërë në burgun e Durrësit me Fredi Belerin, ministri grek i Mbrojtjes së Qytetarit, z. Yiannis Oiko...
Ministri grek i Brendshëm viziton Fredi Belerin në burgun e Durrësit
Ministri i Brendshëm i Greqisë, Johanis Ikonomu është takuar mesditën e kësaj të premteje me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, por ende të pa ...
Tani, kur ka nevojë Altini, ne s’jemi aty
Frrok Çupi Tanimë, si pa zë, mes nesh kemi bërë marrëveshjen se kur themi ‘Altini’, na vjen ndërmend Mrizi i Zanave në Fishtë... Unë për ve...