Makina bie në liqenin e Shkopetit, dyshohet se disa persona janë mbytur
Një makinë që udhëtonte në rrugën Milot-Burrel ka rënë në ujërat e liqenit të Shkopetit. Dyshohet se drejtuesi i mjetit dhe pasagjerët kanë mbetur të bllokuar në makinë. Denoncimi në polici u bë...
BE-ja premton 150 milionë euro për Ballkanin Perëndimor
  Forumi i Biznesit të Ballkanit Perëndimor që u zhvillua të hënën në Paris, ka marrë disa  vendime me interes për vendet balkanike perëndimore. Eurokomisioneri i Zgjerimit, Johannes Hahn, ...
Presidenti Nishani uron besimtarët mysliman
  Presidenti i Republikës Bujar Nishani u  ka dërguar një mesazh urimi të gjithë besimtarëve myslimanë për Festën e shenjtë të Fiter Bajramit. Nishani shkruan:   “Fort të dashur bes...
Liderët e Brexit po lënë anijen, sipas Jean- Claude Juncker
  Presidenti i Komisionit të BE, Jean-Claude Juncker ka akuzuar luftëtarët e Brexit-it, Boris Johnson dhe Nigel Farage për “arratisje” në kohën kur gjërat bëhen të vështira. "Heronjtë e Bre...
Anija kozmike Juno e NASA-s plotëson ardhjen rrotull Jupiterit
Anija kozmike Juno e nisur nga NASA përmbushi udhëtimin e saj 5 vjeçar drejt Jupiterit, dje,  e Hënë, me një motor “do-or-die”, (o arrihet, o vdekje) që është krijuar  për të lëvizur vetë drejt orbitë...
Numri i viktimave nga bomba vetëvrasëse në Bagdad, arrin në 150
  Numri i viktimave nga shpërthimi i një bombe vetëvrasëse në një distrikt tregtar në Bagdad, ka arritur në mbi 150. Kjo ka shtuar fuqinë e thirrjeve për luftën kundër ISIS, i cili është i lid...
Grabitja në aeroport/ “Shefi i komisariatit të Rinasit ishte në gjumë”
Supergrabitja e rreth 1 milion eurove në aeroportin e Rinasit ka qenë çështje diskutimi edhe në mbledhjen e sotme të Komisionit të Sigurisë në Parlament. Nënkryetari i këtij komisioni, Flamur Noka, k...
Arrest shtepie per Roshin, perseri, edhe ne Apel
  Rroshi kërkoi lirimin e tij, por gjykata e rrëzoi kërkesën e tij. Kryebashkiaku i Kavajës u akuzua për falsfikimin e formularit të dekriminalizimit, fshehje të veprave penale në të kaluarën e ...
Pas grabitjes në Rinas, Belgjika heq Shqipërinë nga lista e vendeve të sigurta/ Ristani i PD
  Partia Demokratike, me anë të Sekretarit të Përgjithshëm Arben Ristani, ka deklaruar se “Belgjika ka vendosur ta heqë Shqipërinë nga lista e vendeve të sigurta”.   “Lajmet e këqij...
Halimi i PD dorëzon në Prokurori padinë ndaj Ramës; ccështja e 80 mijë USD për foton me Obamën
  Partia Demokratike ka dorëzuar sot në Prokurori, padinë e ngritur ndaj kryeministrit Edi Rama për korrupsion politik: Fotografinë 80-mijë dollarëshe me Presidentin e SHBA, Barack Obama vite ...
Faqja 859 prej 913« E para...102030...857858859860861...870880890...E fundit »