Frika si favor
Frrok Çupi Shumica kanë frikë, ndërsa mes tyre janë disa që po bekojnë e thonë: "o zot sa fat, sa fat që erdhi frika!". Një paradoks. .... Atje ku shkonim prej frikës së instaluar këtu, tani është f...
Panik dhe alarme fals në Paris
Fishekzjarret shkaktojnë panik në Paris, evakuohen mijëra persona nga sheshi i Republikës Grupe personash janë parë njerëzit duke u larguar me vrap n...
Rritet numri i viktimave të Parisit.
Agjencia franceze e lajmeve AFP, ka bërë të ditur se numri i viktimave ka shkuar në 132.Sipas AFP, 3 persona që ishin të plagosur rëndë kanë ndërruar jetë në spital. Nuk dihen identitet e personave q...
Matilda Makoçi kishte frikë nga Edi Rama
- Sipas regjizorit Muharrem Fejzo-  Regjisori Muharrem Fejzo përshkruan në librin e tij punën për filmin “Muri i gjallë”, i cili u braktis nga aktorja Matilda Makoçi pa asnjë arsye. Po çfarë shk...
Një grua tjetër kërkohet garante për marrëdheniet Rama- Meta
Në mbrëmjen “gala” të organizuar nga presidenti i Republikës Bujar Nishani, me rastin e kualifikimit historik të Kombëtares Shqiptare në “Francë 2016”, përveç lojtarëve kuq e zi dhe stafit të FSHF, ka...
ISIS kërcënon median shqiptare
Një email kërcënues nga “Përkrahësit e Hilafetit në Shqipëri” është dërguar në pothuajse të gjitha redaksitë e mediave shqiptare. “[email protected]” është adresa, nga e cila është nisur një email n...
Franca do të mbyllë xhamitë radikale
- Sipas Ministrit të Brendshëm Bernard Cazeneuve-  Ministri i Brendshëm francez, Bernard Cazeneuve, në lidhje direkte me “France 2”, ka thënë se do mbyllen xhamitë që predikojnë islamin radikal....
ISIS kërcënon median shqiptare
Një email kërcënues nga “Përkrahësit e Hilafetit në Shqipëri” është dërguar në pothuajse të gjitha redaksitë e mediave shqiptare. “[email protected]” është adresa, nga e cila është nisur një email n...
Franca nis hakmarrjen ndaj ISIS
Franca ka konfirmuar se ka nisur bombardimet kundër terroristëve të ISIS në Raqqa që është edhe kryeqytetit i organizatës terroriste në Siri.Lajmin e ...
Parisi dhe partitë (!)
Frrok Çupi Të dyja ngjarjet u shfaqen në ekrane në të njëjtën mbrëmje... Tirana i ka të mrekullueshme mbrëmjët e kësaj vjeshte. Pak mjegull, gjethe pemësh që fatmirësisht nuk i fshijnë punëtorët e q...
Faqja 859 prej 862« E para...102030...857858859860861...E fundit »