Ndahet nga jeta Francesk Radi, kantautor i mirënjohur.
Lajmi sapo erdhi: Ka ndërruar jetë në spital këngëtari i mirënjohur shqiptar, Françesk Radi. Vdekje që fatkeqësisht pritej shpejt pas asaj goditje...
Luan Rama i LSI prapë thotë se “LSI nuk merr pjesë në Kavajë”
  Nënkryetari i LSI, Luan Rama, luftëtari më i shpallur i LSI kundër pjesëmarrjes në zgjedhjet e Kavajës, ka dalë sot para mediave. Zot...
2 shpërthime në metronë e Sant Peterburgut. Të paktën 10 të vdekur dhe shumë të plagosur. VIDEO
Një lajm i shpërndarë 12 minuta më parë ka konfirmuar se në metronë e Sant Peterburugt në Rusi ka pasur dy shpërthime të mëdha,  raporton Reuters....
Trump i gatshëm ta zgjidhë vetëm, pa Kinën, problemin e Koresë së Veriut.
(FOTO: Presidenti Trump (djathtas) do të takojë të Enjten presidentin kinez Xi)/ Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se S...
Pas largimit nga Basha, Lu dhe Arvizu takim me Metën
Ambasadori amerikan Donald Lu, së bashku me ish ambasadorin Aleksandër Arvizu, i cili ka mbërritur dje në Tiranë, pasi kanë takuar kreun e opozitë...
Pritet që LSI të mbledhë Kryesinë për të vendosur mbi koalicionin me PS
(FOTO: Edi Rama dhe Ilir Meta- Foto Arkiv)/ Lëvizja Socialiste për Integrim pritet të mbledhë Kryesinë e partisë brenda 48 orëve, për të vendos...
MARRJA KËRKËND S’E KA MBYTË
Nga: Rexhep Shahu/ Një gazetar i Kosovës, sado dijetar të jetë, nuk po them dinjitar- se është e vështirë me qenë dinjitar; që nuk ka jetuar as...
Hungaria i thotë “Stop!” Brukselit; mos kërcëno pavarësinë e vendit.
Të shtunën, sot, Hungari nisi një fushatë anti- BE që kërkon një vëzhgim të hollësishëm se si të merret vesh me politikat e Brukselit që sipas fus...
Vdes Gilbert Baker, disenjatori i flamurit ylber të komunitetit LGBT, 65 vjeç.
Gilbert Baker, artisti nga San Francisko i cili ka krijuar flamurin ylber si një simbol për komunitetin LGBT ka vdekur në moshën 65 vjeçare, rapor...
Atentatet e “pafajshme”; Pogradeci tronditet nga shpërthimi me tritol i një makine
Më shumë se sa ka kushtuar makina që u hodh në erë, padyshim, ka kushtuar prishja e qetësisë, tronditja e njerëzve që nga fëmijët deri te të moshu...
Faqja 870 prej 1 141« E para...102030...868869870871872...880890900...E fundit »