Saga e email-eve të Hillary-së, si skandali i Watergate
  Rihapja e hetimeve të FBI ndaj Hillary Clinton për serverin privat të Emaileve, ka shkaktuar “tërmet” të fuqishëm në zgjedhjet  Amerikës...
Emailet Hillary-së? Mund të jenë asgjë. Por mund të jenë gjithçka!- Koment
Nga Leart Skiro/ Emailet? Emailet me informacion të rezervuar? Apo serveri privat dhe email-et private? Asgjë nuk dihet cila është cila. ...
Vdekja e ish këshilltarit tëi Putin në një hotel në Washington “ishte aksident”
  Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara thanë se vdekja e këshilltarit të Vladimir Putin, e para një viti, ishte "aksidentale". Trupi i ish- kë...
Rihapen hetimet për emailet e Hillary Clinton nga drejtori i FBI
  Drejtori i FBI, James Comey i tha Kongresit Amerikan se Zyra po hap kërkesën e Kongresit për email-et e Hillary Clinton. Hetuesit kan...
Clinton e ka syrin te Joe Biden për sekretar Shteti
Joe Biden është në krye të listës së shkurtër që qarkullon vetëm brenda për brenda, sis sekretar i shtetit të Shteteve të Bashkuara, nën presidenc...
Clinton e ka syrin te Joe Biden për sekretar Shteti
Joe Biden është në krye të listës së shkurtër që qarkullon vetëm brenda për brenda, sis sekretar i shtetit të Shteteve të Bashkuara, nën presidencën e Hillary Clinton. Kështu i tregoi një burim fa...
Mbrëmë, beteja për të shuar zjarrin në hotelin më të vjetër të Anglisë
Hoteli më i vjetër, ku ka bujtur Lord Nelson, ku është balsamosur trupi i Dukës së Kentit, hoteli që ka pritur yjet e Hollivudit para D-Day , u pë...
Të gjithë betohen “për drejtësi”. KLD shkarkon kryetarin e Gjirokastrës, kryetari thotë “do t’i drejtohem drejtësisë”.
  Këshilli i Lartë i Drejtësisë, në mbledhjen e sotme të jashtëzakonshme, ka vendosur që të shkarkojë kryegjyqtarin e Gjirokastrës, Guximt...
30 vjeçarin e plagosin me armë zjarri në një bar te “Ekspozita”, akoma nuk dihet më shumë
Rreth një orë më parë, aty nga 12.30, në një bar pranë ish- Ekspozita “Shqipëria sot”, kanë plagosur ë armë plagosur një të ri. Forcat e Policisë ...
VIDEO/ Cila është gruaja që filmoi skandalin e kryetarit të Gjykatës? Profil i shkurtër
“Kam tridhjetë muaj që jam nëpër gjyqe. I kam fituar gjyqet në shkallë të parë, shkallë të dytë. Kam marrë dhe vendim për ta nxjerrë jashtë nusen ...
Faqja 890 prej 1 012« E para...102030...888889890891892...900910920...E fundit »