Si t’i parandalojme shperthimet e gazit?
Shperthimet e gazit qe kane ndodhur ditet e fundit ne Tirane,por jo vetem, kane perhapur panik te qytetaret qe perdorin gazin ne shtepite e tyre. ...
Ylli Manjani i kthehet sërish Ramës: Burgu s’është më zgjidhje
Ylli Manjani do të mbahet mend gjatë për qëndrimet ekstreme dhe gjuhën që ka përdorur ndaj Edi Ramës kur LSI nuk ishte në koalicion me PS. Por ndërsa ...
Berisha, ndryshe nga PD për arrestimin e Kserës
Sali Berisha me sa duket ka mbetur i pakënaqur nga reagimi i PD-së zyrtare lidhur me arrestimin e ish ministrit të tij Spiro Ksera. Ndërkohë që në emë...
Protestë para bashkisë së Tiranës kundër rritjes së çmimit të biletave të urbanëve
Qytetarë të shumtë, të mbështetur edhe nga studentë, protestojnë para Bashkisë së Tiranës kundër rritjes së çmimit të biletës për autobusët urbanë. Qy...
Daily Mail: Gruaja e Tony Blair e shtoi pasurinë në Shqipëri
Ajo i braktisi ambiciet e për të mbështetur karrierën politike të bashkëshortit të saj. Por kur bëhet fjalë për të bërë para, Cherie Blair refuzon të ...
“The Economist”: Synimet e Turqisë pas ndërtimit të xhamive në Shqipëri
Një mega-xhami po ngrihet në rrugën “George W. Bush” në Tiranë, kryeqytetin shqiptar, në afërsi të parlamentit të vendit. Kur të përfundojë, ajo d...
Me hapa si këta, Shqipëria në BE pas qindra vjetësh/ Banka Botërore
Banka Botërore lëshon alarmin se me rritjen aktuale ekonomike Shqipërisë do t’i duhen qindra vjet për të arritur standardin e mirëqenies së Bashkimit ...
KOTËSIA PARA FURTUNËS
Frrok Çupi Nuk e shikoni që po na fusin në një sferë të përbashkët dhe aty do të rrotullohemi pa fund duke parë sa te ata, sa edhe njëri tjetrin.... ...
Prokuroria heton krahun financiar të Edi Ramës.Priten arrestimet e para
306 milion euro koncensione dhe tenderime janë në ritmin e prangave të organit të akuzës. Kanë hyrë në një fazë të re hetimet për koncesionet e dhëna ...
Presidenti i Këshillit Evropian,Tusk: Shengeni mund të dështojë
Një zyrtar i BE ka paralajmëruar se kriza e migrimit mund ta bëjë BE të dështojë “si projekt politik”. Kurse ministri i Jashtëm gjerman thotë se mbyll...
Faqja 986 prej 1 012« E para...102030...984985986987988...1 0001 010...E fundit »