Michael Moore do të bëjë diçka të ligë ditën e Inaugurimit të presidentit Trump.
(FOTO: Michael Moore, regjisor filmash deokumentar)/   Kaq i revoltuar dhe qejfmbetur  sa ç’ është ky, mund të pritet ndonjë sjellje e ...
Miratohet rezoluta e OKB-së që kërkon ndalimin e kolonizimit izraelit
SHBA abstenon, 14 shtetet e tjera anëtare të Këshillit të Sigurimit votojnë pro. U miratua mbrëmjen e sotme, e premte 23 dhjetor, rezoluta që k...
Në Aushvic nuk ka varreza.
  Frrok Çupi/ Po të lejonin varreza në Aushvic, atëherë ADN e krimit do të zbulohej shpejt. Duhej të mbaronte Lufta, për të zbuluar një pje...
Donald Trump sot do të luajë Golf me Tiger Woods
(FOTO: Donald Trump dhe Tiger Woods)/ Presidenti i zgjedhur, Donald Trump ka në plan të luajë golf me legjendarin Tiger Woods, në raundin e par...
Personat që rrëmbyen avionin në Maltë, dorëzohen pa kushte
  Dorëzohen dy personat që kishin rrëmbyer një aeroplan në Libi, ndërsa i njëjti ka ateruar në Maltë. Këtë njoftim e ka dhënë kryeminis...
Një avion ushtarak “kapet” pranë Trump Tower.
  Shumë banorë të New York-ut u alarmuan kur panë një avion gjigand ushtarak duke ardhur rrotull “Trump Tower”, por një raportim i ri tha ...
Familja Trump mban zi për vdekjen e dados së fëmijëve.
  Familja Trump sot po bën homazhe, si në një ditë zie, pasi u mor vesh se Milka Milisavljevic, një grua me origjinë serbe që ishte dado p...
Një avion Libian mund të jetë marrë peng në Malta.
(FOTO: Pamje nga avioni Libian që mendohet se është marrë peng në Malta)/ Një avion pasagjeres nga Libia me 118 persona në board është detyruar...
Harrojeni Rusinë!, në zgjedhjet e Amerikës ndërhyri Zoti!
Lideri Evangjelik, Franklin Graham dashur gjithnjë të jetë pjesë e procesit politik përmes bisedave me dhe qartësimit të atmosferës së besimtarëve...
Sapo/ Anis Amri, i dyshuar për atentatin në Berlin, vritet nga Policia
  BBC sapo njoftoi, me nje radhë, se i dushuari për tragjedinë e Berlinit në Tregun e Krishtlindjeve, u vra nga Policia. (CONINUED) Media i...