Këngëtari Bryan Adams flet për zërat e kohëve të shkuara mbi marrëdhënien e tij me Princeshën Diana
Nga: Good Morning America/ 12 hours ago  Këngëtari Bryan Adams flet per zerat e kohëve te shkuara  marrëdhënien e tij me princeshën Diana te sh...
Qeveria voton projekt ligjin për Teatrin Kombëtar menjëherë pas marrëveshjes së Veliajt me artistë.
(FOTO: Kryetari i Bashkisë, Erjon Veliaj me artistët iniciatorë pas marrëveshjes)/ Qeveria miraton projekt ligjin për Teatrin Kombëtar.  Projek...
Kastriot Çipi i shkruan kolegut të tij, Laert Vasili: “A mban mend çfarë ke thënë dje?…
“Letër e hapur: I nderuar koleg! Të ndoqa sot në dëgjesën e dytë me artistë, të thirrur nga kryetari i Bashkisë Tiranë. Nuk e di a e kuptove...
VIOLINISTJA SHQIPTARE MERR TITULLIN E LARTË NGA PRESIDENTI META: ATDHEU MË GJETI EDHE NË GJERMANINË KU U BËRA.
Nga: Anta Muçaku / newsbomb.al Ervis Gega- Dodi, violinistja fierake e cila jeton që prej vitit 1990 në Gjermani duke ndërtuar aty një karrirer...
Aktorja Brigitte Nielsen solli në jetë fëmijën e saj të pestë dhe vajzën e parë, në moshën 54 vjeçare
  Aktorja Brigitte Nielsen ka lindur fëmijën e saj të pestë dhe vajzën e parë pas katër djemve, në moshën 54 vjeçare. The Red Sonja star c...
Simboli i shqiponjës me duar, i gdhendur në gur, daton katër shekuj para Krishtit
Ditët e fundit është komentuar më shumë se asnjëherë tjetër për simbolin e Shqiponjës; kjo pasi fotografitë e futbollistëve nga Kosova që mposhten...
Babai i Kate Spade vdes disa orë para funeralit të saj.
Kate Spade, një dizajner nga Shtetet e Bashkuara, e njohur botërisht, është dërguar për në banesën e  fundit në një ceremoni në qytetin e lindjes,...
Artistët e Teatrit paralajmërojnë grevë urie
  Artistët kanë lajmëruar përshkallëzimin e protestave në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. Në protestën e zhvilluar sot para godinës së Teatr...
Mantra e Sokol Gugës
Nga: Esmeralda Selita “Mos prit për Mundësi – Krijoji vetë”… duket si Mantra e Ditës, nga ato shprehjet që njerëzit kanë qejf t’i “like”-ojnë e t’i...
Catherine Zeta-Jones ‘e sëmurë’ duke kërkuar falje pse është kaq e pasur dhe tërheqëse.
Me më shumë miliona sa ajo mund të shpenzojë më shumë se burri i saj fitues i Oscar- Michael Douglas dhe me më shumë shtëpi se sa ata mund t'i ban...