“Rezultati në Shkodër, sfida jonë më e madhe”, Rama: Shkodranët votuan me mendje, jo me zemër
Kryeministri Edi Rama e konsideroi fitoren historike në Shkodër si sfidën më të madhe të tij dhe të PS-së. Në një takim falenderues në qytetin ver...
SPAK kërkon një vit burg për ish-kreun e Gjykatës Kushtetuese
Prokuroria e Posaçme kërkon një vit burg për Bashkim Dedën,  ish-kreun e Gjykatës Kushtetuese, raporton gazetari i ABC News, Ermal Vija. Por në...
Të hënën nis stërvitja Defender 23/ Rama: Shqipëria nyje strategjike e sigurisë rajonale
Kryeministri Edi Rama ka sjellë në vëmendje nisjen e stërvitjes së përbashkët shumëkombëshe drejtuar nga Komanda Europiane e SHBA, e cila do të zh...
Kardinalët e Vatikanit në Shkodër/ Vizitojnë ish-burgun ku kaluan kalvarin e vuajtjeve martirët shqiptarë
Janë dhoma që mbartin histori dhe vuajtje. Kardinali Ernest Troshani nuk u rikthye i vetëm në këto mjedise ku ka qëndruar pas arrestimit në vitin ...
Sot në Kuvend: Miratohet marrëveshja Shqipëri- Mali i Zi, për ndërtimin e Urës së Bunës, 310 m. e gjatë
Pas pushimit prej fushatës zgjedhore, deputetët janë kthyer sot në sallën e parlamentit. Parlamenti miratoi marrëveshjen mes Shqipërisë dhe Malit ...
Shqipëria krijon parkun e parë kombëtar lumor në botë: “National Geographic”
Në udhëtimin e tyre drejt detit Adriatik, ujërat e bruzta të Vjosës, të kërcënuara prej dekadash nga digat dhe minierat, shkëlqejnë ndërsa kalojnë...
SPAK kërkon 10 vite burg për Lefter Kokën e 4 vite për Alqi Bllakon! Nga 10 vite Zoto e Mërtiri, 7 vite për Gugalljan! Kërkohet konfiskimi i kompanive të tyre
SPAK ka kërkuar që ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka të dënohet me 10 vite burg, i akuzuar për tre vepra penale, për 'shpërdorim detyre', 'pastr...
Rama në Samitin e liderëve të KE: Gjykimi i Thaçit, e ka zanafillën në këtë Këshill, sponsorizuar nga Putini.
Kryeministri Edi Rama është pjesë e samitit të Këshillit të Evropës, ku fjalën e tij e ka nisur me akuzat e pabaza që po bëhen ndaj ish liderëve t...
PSD dominon Shkodrën, fiton shumicën e këshilltarëve në 5 bashkitë e qarkut
Ka perfunduar ne 4 nga 5 bashkitë e qarkut Shkodër numërimi i votave ku tashmë kemi një pasqyrë të dominimit të së majtës në të gjitha këshillat b...
PS fiton thellë në zgjedhjet vendore, Rama: ‘Ndihem i vogël përballë kësaj fitoreje!’
Kryeministri Edi Rama ka dalë mbrëmjen e sotme në një deklaratë për mediat, në një kohë kur ka mbaruar procesi i numërimit në thuajse të gjithë ve...