Marrëveshja me Italinë / Rama: Shqipëria asgjë në këmbim! ‘Ne nuk bëjmë biznes, është një akt mirënjohjeje!’
Intervistë për 'La Republica'.  Edi dhe Giorgia, çifti i çuditshëm. Ai është një kryeministër socialist historik dhe novator, politikan dhe artist, ajo është një grua e së djathtës, e së djatht...
Konflikti Izrael-Hamas/ Rama: Mbështesim thirrjen për një pauzë humanitare, armëpushim në këmbim të lirimit të pengjeve
Kryeministri Edi Rama shprehet se konflikti mes Izraelit dhe Hamasit duhet të marrë fund përpara se të dalë jashtë kontrollit dhe të përshkallëzoh...
Meloni, konferencë me Ramën: Shqipëria sillet si një vend anëtar i BE, jam krenare për miqtë tanë!
Edhe pse është vend kandidat, Shqipëria sillet faktikisht si një vend anëtar i BE. Me këto fjalë, Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, vler...
Marrëveshja për emigrantët me Italinë, zbulohen detajet
Një marrëveshje historike, e arritur në parim që në 15 gusht kur kryeministrja italiane Giorgia Meloni erdhi me traget nga Puglia për të pushuar me familjen e homologut shqiptar Edi Rama në Vlorë,...
Rama vizitë në Itali, pritet nga Giorgia Meloni
Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë në Itali. Ai së bashku me ministrin Taulant Balla, Niko Peleshi dhe Igli Hasani janë pritur nga kryem...
Pasojat nga stuhia ‘Ciaran’/ Ja si paraqitet situata në qarqet e vendit
Stuhia ‘Ciaran’ që goditi dje Shqipërinë ka lënë pasoja në shumë qarqe të vendit, kryesisht me bllokimin e rrugëve dhe probleme me energjinë e...
Rama mbledh Asamblenë e Zgjeruar të PS: Nga paga mesatare 900 euro, te çmimi i energjisë.
PS ka mbledhur sot Asamblenë e Zgjeruar në Fier. Gjatë fjalës së tij, kreu i qeverisë Edi Rama, u ndal fillimisht tek turizmi dhe rritja e shifrave kë...
Goditjet e SPAK/ Rama: Kush s’ia ka mbathur jashtë shtetit, do përfundojë te vendi! Epoka e kokave të krimit do të mbyllet pa kthim
Në asamblenë e zgjeruar të PS-së në Fier, kryeministri Edi Rama u ndal dhe foli edhe për drejtësinë. Rama theksoi se për shkak të reformës në drej...
Stuhia “Ciaran”/ Tirana përfshihet nga moti i keq, erë dhe stuhi shiu
Moti i keq ka përfshirë mesditën e sotme kryeqytetin. Reshje e dendura të shiut dhe stuhia erës kanë paralizuar për disa minuta vendin. Si paso...
Stuhia “Ciaran” godet edhe Shqipërinë, reshjet e dendura të shiut paralizojnë lëvizjen në Tiranë-Durrës
Moti i keq ka përfshirë thuajse të gjithë vendin. Siç shihet nga pamjet, një stuhi e fortë me shi dhe erë ka përfshirë autostradën Tiranë-Durrës....