Sot në Tiranë, takimi i ministrave të Jashtëm të Procesit të Berlinit. Mes tyre, Daçiç dhe Gërvalla
Sot në Tiranë mbahet ministeriali i ministrave të Jashtëm të Procesit të Berlinit, takim ky që i paraprin samitit të Procesit të Berlinit më 16 Te...
Baerbock nga Tirana: “Jemi në mes të Evropës”. Në një linjë me SHBA dhe BE për Kosovën.
Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock është për herë në Tiranë, në kuadër të përgatitjeve për Procesin e Samitit të Bërlinit që do t...
‘Serbia të hapë hetim serioz dhe të dorëzojë kriminelët!’: PS, rezolutë për sulmin në Banjskë.
Partia Socialiste ka miratuar një rezolutë për dënimin e sulmit me armë në veri të Kosovës, Banjskë, ku një grup i armatosur hapi zjarr ndaj Polic...
Ulen me 99% çmimet e “Internet Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor. Ishte firmosur në samitin e dhjetorit në Tiranë
Kryeministri, Edi Rama nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka dhënë lajmin e mirë se prej datës 1 tetor, çmimet e “Internet Roaming” mes Eur...
Zyrtarët ligjzbatues amerikanë takohen me Rrumbullakun. Bashkëpunim midis forcave të SHBA dhe Policisë së Shtetit.
Pjesëtarë të ekipit të seksioneve ligjzbatuese në ambasadën e SHBA në Tiranë, së bashku me të Ndarkuarin me Punë, David Wisner, janë takuar me dre...
Rama mesazh hotelerisë: Vitin tjetër do paguani çmim reference. Nuk ka më “Tjetër çmimet, tjetër deklaroni”
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në takim me sipërmarrjen analizoi lehtësitë, që mund të aplikohen në këtë fushë, ndërsa u ndal tek problematik...
Rama, takim me sipërmarrjen: ‘Ka ardhur koha për ndryshime, duam kontributin tuaj!’
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i pranishëm në një tryezë më sipërmarrjen e vuri theksin te rishikimin e procedurave administrativë të biznes...
Shqipëria firmos marrëveshje për njohjen e pensioneve me Kroacinë, përfitojnë mbi 3000 shqiptarë
Kryeministri Edi Rama ndodhet për vizitë zyrtare në Kroaci, ku është pritur me ceremoni nga homologu i tij, Andrej Plenković. Delegacioni shqiptar...
Rama: Nuk ka nevojë për hetim ndërkombëtar për të vendosur disa masa ndaj Serbisë
Kryeministri shqiptar Edi Rama dhe kryeministri kroat Andrej Plenkoviç dënuan ashpër dhunën e njësive paraushtarake serbe në veri të Kosovës, si d...
Rama, nga Zagrebi, kërkon sanksione për Serbinë
Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës zyrtare në Kroaci analizoi tensionet e fundit veri të Kosovës dhe vrasjen e efektivit të Policisë së Kosovë, n...