Rama publikon shifrat e turistëve në Janar: Lajm fantastik për Shqipërinë turistike!
Shqipëria ka shënuar një numër të konsiderueshëm turistësh krahasuar me Janarin e vitit 2023. Kryeministri Edi Rama njofton përmes një postimi në ...
Rama mbledh Grupin Parlamentar, të enjten në Kuvend pritet të kalojë ligji për amnistinë penale
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste këtë të hënë, një ditë pas mbloedhjes së Asamblesë Kombëtare. Gazeta...
“Administrata, faktor kyç i integrimit në BE”/ Rama: I kemi rritur dhe do t’i rrisim sërish pagat, por duhet…!
Kryeministri Edi Rama ndërsa ka folur për proceset e hershme të anëtarësimit të Shqipërisë në Bruksel, ka menduar se administrata e tij ishte një trup njerëzish parazitë që nuk bënin asnjë punë dh...
DASH konfirmon vizitën e Blinken në Tiranë, zbulohet agjenda e Sekretarit Amerikan të Shtetit
Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të udhëtojë në Shqipëri dhe Gjermani në periudhën 14-17 shkurt, bëri të ditur Departamenti amerik...
Rama takim me shqiptarë në Luksemburg: Vota e emigrantëve nuk është çështje dëshirash!
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me anëtarë të komunitetit shqiptar në Luksenburg. Gjatë fjalës së tij, Rama tha se nuk ishte shumë...
Kuvend/ ‘Rithemelimi” dhunë ndaj Gardës së Republikës, Kuvendi miraton ligjet dhe ‘rrëzon’ Bashën
Ka nisur me tensione seanca plenare e ditës e sotme, ashtu si seancat e tjera që janë zhvilluar muajt e fundit. Deputetët e Sali Berishës kanë ...
Blinken në Tiranë, vjen si vlerësim i SHBA-së për Shqipërinë
Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken pritet të vizitojë Tiranën më 16 Shkurt. Burime diplomatike në Washington, i thanë gazetarit të Top...
Blinken në 16 shkurt vjen në Shqipëri/ Gjashtë sekretarë amerikanë në kohë trazirash
KOMENT Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken pritet të vizitojë Tiranën më 16 Shkurt. Ndonëse zbardhja e agjendës do publikohet në ditët ...
Firmoset marrëveshja Shqipëri- Itali për pensionet/ Ministri Hasani: Insistim prej 10 vitesh nga qeveria shqiptare!
Ministri i Jashtëm Igli Hasa në një konferencë për mediat foli për marrëveshjen mes Shqipërisë dhe Italisë për njohjen e pensioneve. Ai theksoi se...
Zbulohet ku po qëndron Ahmetaj, ish-zv.kryeministri pajton për 150 mijë $ një kompani lobimi në SHBA.
Nga A2 CNN   Ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj ka pajtuar një kompani lobimi në SHBA, kundrejt pagesës prej 150 mijë dollarëve. Në doku...