Zyrtarët e SPAK në SHBA/ Ambasada: Vazhdon turi studimor në DASH, DEA dhe FBI
Ekipi i OPDAT-it nga Ambasada e SHBA në Tiranë ka vazhduar me vizitën në Uashington së bashku me zyrtarët e SPAK, bën me dije në një postim ambasa...
PS kallëzon në SPAK deputetin Bledjon Nallbati
Partia Socialiste ka kallëzuar në SPAK, deputetin e opozitës, Bledjon Nallbatin, për goditjen me grusht ndaj deputetit të PS, Vullnet Sinaj. Ng...
“Ryanair” dje nisi punën në Shqipëri/ Rama: 200 fluturime në javë në 17 destinacione
Kompania ajrore “Ryanair” ka nisur  të martën fluturimet e saj në Shqipëri, ndërsa destinacioni i parë ishte Roma. Kjo është përshëndetur edhe nga...
Dodik kërkon ekspansionin e Serbisë, Rama kritika BE-së: ‘I befasuar, kanë 3 ditë pa reaguar’.
Kryeministri Edi Rama ka kritikuar heshtjen e zyrtarëve të lartë të Bashkimit Europian ndaj deklaratave “të rrezikshme” dhe “nxitëse” të kreut të ...
Prokurorët e SPAK, vizitë në SHBA, marrin leksione në DASH, DEA & FBI
Drejtuesit e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion ndodhen në SHBA për një vizitë studimore. Ambasada Amerikane në vendin tonë bën me dije se zyrta...
Sherri me grushte në Parlament, PS kërkesë për përjashtimin e 7 deputetëve të opozitës
Pas seancës plot tensione dhe përplasje fizike, deputetët socialistë kanë nisur të firmosin kërkesën për përjashtimin nga punimet e Kuvendit të 7 ...
Përfundon bojkoti! Universiteti i Mjekësisë pranon kërkesat e studentëve
Universiteti i Mjekësisë pranon kërkesën e studentëve. Që do të thotë se studentëve nuk do t’u jepet një kontratë për të firmosur derisa Gjykata K...
Sot seanca “e nxehtë” në Kuvend, Rama porosi Grupit të PS: Zbatojmë rregulloren! Opozita le të vijojë me të veten
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste, teksa në orën 17:00 pritet një seancë “e nxehtë” në Kuvend. Bur...
Ursula von der Leyen në tur ballkanik. Pas Shkupit viziton Kosovën
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, sot do të qëndrojë për vizitë në Kosovë. Ajo në Prishtinë do të mbajë takime me president...
Biden: SHBA gati për të ndërmarrë veprime të mëtejshme pas sulmeve nga grupet e lidhura me Iranin
Presidenti amerikan, Joe Biden deklaroi se Amerika “është e gatshme të ndërmarrë veprime të mëtejshme” pas sulmeve të grupeve të lidhura me Iranin...