Ndahet nga jeta ish-deputeti i PD-së, Gilman Bakalli
  Sot, e Shtunë,  rreth orës 18.30 është ndarë nga jeta ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gilman Bakalli, njoftoi familja e tij. Shkak p...
Donald Trump thotë se shansi për dorëheqje është Zero
Kandidati presidencial i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se nuk do të tërhiqet nga gara presidenciale. Deklaratën e ka bërë përmes një b...
Fajin e ka populli!
  Frrok Çupi/ Faji më i fundit u ndëshkua nga Nobeli në Oslo. Do të ishte tragjike për njerëzimin sikur “Nobeli” ta ketë bërë këtë akt m...
Qeveria Hungareze: Filozofia Trump e Migrimit- në një linjë me tonën.
Nga Chris Tomlinson BUDAPEST, Hungari — Në një intervistë ekskluzive me Breitbart në  Londër, zëdhënësi i qeverisë hungareze, Zoltán Kovács fol...
83% e këshilltarëve financiarë preferojnë Trump mbi Clinton
Nga Alex Swoyer/ Breitbart, SHBA Një pyetësor nga  Woodbridge Wealth ka pyetur këshilltarët financiar dhe ka zbuluar se 83 për qind e tyre beso...
Në Ankara, Turqi, dy kamikazë hidhen në erë në sy të policisë
Dy kamikazë me bomba kanë hedhur veten në erë në afërsi të kryeqytetit Turk, Ankara, pasi ata ishin afruar policisë. Militantët, që besohet se ...
Veprat e Picasso-s ekspozohen në Galerinë Kombëtare të Portretit në Londër.
Familja, miqtë dhe të dashurat e Pablo Picasso-s  janë subjekt i një ekspozite me vepra arti në Galerinë Kombëtare të Portretit në Londër. Më s...
Obama e hodhi votën për zgjedhjet 2016 gjatë udhëtimit në Cikago
  Presidenti i SHBA, Barack Obama, të Premten hodhi votën për zgjedhjet e 8 nëntorit në qytetin e tij të lindjes Cikago. Të pranishmit ...
Duhet më pak se një sekondë… për të rënë në dashuri
  Thuhet se mjafton një vështrim për të rënë në dashuri. Po në fakt sa kohë duhet për t’u dashuruar me njëri tjetrin? Përgjigjen e jep shk...
Kur është koha më e mirë e ditës për të bërë çfarë?!
  Të gjithë e kemi provuar: Ngrihemi me mendjen për të shkuar në punë dhe derisa shkojmë përsëri në shtrat për gjumë të ndjehemi krejtësisht si...