Gjykata liron Roshin. Vendos per arrest shtepie
Gjykata e Tiranë ka ndryshuar masën e sigurisë për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshin. Ai do të lerë qelinë dhe do të qëndrojë në arrest shtëpie. Ndryshimi i masë së sigurisë erdhi gjat...
PD kishte paralajmeruar presionin qeveritar mbi gjykaten
Menjehere sapo Haki Cako u kthye ne detyre prej Gjykates se Apelit, nisi komenti se "ky eshte efekt i presionit te qeverise mbi gjyqesorin". Partia...
Haki Cako kthehet ne detyre
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, do të rikthehet në detyrë. Ky është vendimi i sapo dhënë  nga Gjykata e Apelit, e cila ka prishur vendimin e Shkallës së Parë Tiranë që e p...
Nje shqiptar pa leje qendrimi ne Itali grabiti gazetaren italiane
Një shqiptar pa leje qëndrimi në Itali u arrestua nën dyshimin se kishte grabitur një gazetare italiane të "La Stampa". Ai është një 32 -vjeçar që jetonte prej disa kohësh në Alessandria. Policia ital...
Edhe Elvis Rroshi para gjykatës për vlerësim të masës së sigurisë
Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi del sot para gjykatës për vlerësimin e masë së sigurisë. Ai u arrestua më 13 qershor me kërkesë të prokurorisë dhe vendim të gjykatës së Tiranës pasi kisht...
Skandali i përgjimit/ Haki Çako pret në Gjykatën e Apelit
Ne keto momente Gjykata e Apelit po shqyrton kërkesën e Haki Çakos për të hequr masën e pezullimit nga detyra si Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, dhënë nga Gjykata e Tiranës. Çako akuz...
Berisha: Ardian Çipa kërcënon prokurorët.
Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, Berisha tha se Çipa ka thirrur në zyrë prokurorë dhe i ka kërcënuar. Në lidhje me këtë, ish-Kryeministri kërkoi që organi i akuzës të nisë hetimet ndaj Ardian Çi...
Berisha denoncon ministrin Tahiri si i përfshirë në kultivimin drogës
Ish –kryeministri Sali Berisha i bëri thirrje Bashkimit Europian, Europolit dhe Interpolit që të shpallin emergjencën për çështjen e kanabisit në Shqipëri. Ai tha se aktualisht në vend është mbjell...
Berisha thote se pergjimet jane nje krim
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka dalë sot para mediave për atë që e konsideroi si skandalin më të madh: Përgjimet. “Çështja që më ka sjellë këtu do të thosha, – tha Berisha, – është skandali më i m...
Debatet në grupin e PD-së: Ruli kundër martesave gay
"Vendet e rezervuara" që lideri i opozitës Lulzim Basha ka vendosur si të vetmin kusht për konsensus me mazhorancën, nuk ishin të vetmet diskutime që ...