Shkrimtari Jordanez vritet në gjyqin kundër tij
  Një person i armatosur vrau shkrimtarin Jordanez Nahed Hattar ditën e Dielë, teksa shkrimtari priste jashtë gjykatës, radhën për në gjyq...
Dita e viktimave të vëllezërve armiq
Nga G. Miri/ Dita e sotme, e Dielë,  mund të konsiderohet si dita e Luftës së vëllezërve armiq. Sot janë vrarë ose janë arrestuar jo fajtorët "...
Updated/ Një makinë luksi tenton t’i ikë policisë dhe hyn në shtëpinë e qytetarit
(Updated) Policia njoftoi sot në mëngjes se ka kryer arrestimin e autorëve drejtues të makinës që çau murine oborrit të një banese në gjatë ikj...
Pesë të rinj të dehur në Shkodër frikësojnë një turiste gjermane
Kanë qenë të dehur, dhe gjatë rrugës me makinë i kanë drejtuar pistoletën një turisteje gjermane dhe kanë ikur. Mirëpo turistja gjermane është fri...
Korrieri kolumbian i kokainës do të vuajë dënimin në Spanjë
  Korrieri kolumbian i kokainës Cesar Augusto Triana, që u arrestua në Tiranë në vitin 2015, do të vuajë dënimin në Spanjë. Gjykata e Krim...
Rasti i parë i kapjes së mafies Ruse në Tiranë
  Televizioni Report Tv ka shfaqur në ekran vendimin e sekuestros së llogarive të kompanisë “A New Life 4 U” me administrator shtetasin ru...
Lider për Laburistët e Anglisë: Jeremy Corbyn fiton mbi Owen Smith
  Jeremy Corbyn është rizgjedhur si lider i Partisë Laburste, duke mundur lehtësisht sfidantin e tij Owen Smith. Ai fitoi 61.8% të vita...
Korea e Veriut ka vetëm 28 websites
  (CNBC) Dikush në Korenë e Veriut është i shqetësuar. Shteti i sekreteve, në njëfarë mënyre, aksidentalisht ka hapur akses në të gj...
Trump bën gati listën e kandidatëve për Gjykatën Supreme
  Kandidati Presidencial Donald Trump, ditën e Premte paraqiti listën e tij të emrave të mundshëm për Gjykatën Supreme të Shteteve të Bash...
Zjarri në Rusi: Gjenden trupat e pajetë të 8 zjarrfikësve
8 zjarrfikës kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri që përfshiu një magazinë në veri-lindje të Moskës, të enjten në mbrëmje. Më parë, ata ia kis...