Turizëm/ Vetëm sot mbërritën 2200 persona nga porti i Vlorës
Shqipëria është kthyer në një nga destinacionet më të frekuentuara në Evropë këtë vit. E cilësuar si “Maldivet Evropës”, vendi ynë po pret një flu...
D’Alema i drejtohet Korfuzit dhe tallet: ‘Ah, tani po shkoj në BE’.
Frrok Çupi Kjo ka ndodhur këtë javë. Massimo D’Alema, kryeministër i Italisë në vitet më të zeza të Shqipërisë (1998-2000), vizitoi Ksamilin...
11 orë luftë në Maliq, RENEA ekzekuton 62-vjeçarin që plagosi familjarët e tij
  Pas disa orë negociatash dhe pasi nuk pranoi t’i dorëzohej policisë, forcat RENEA kanë ekzekutuar 62-vjeçarin Ramiz Muçllari në Maliq. ...
Prokuroria e Bosnjës ngre aktakuzë kundër Millorad Dodik
Zyra e Prokurorit e Bosnjës dhe Hercegovinës ka ngritur aktakuzë kundër presidentit të entitetit të Republikës Sërpska, Millorad Dodik, si dhe kun...
Afërdita Onuzi nxjerr xhubletën nga varri
  Frrok Çupi Përmes shënimeve shumëvjeçare, po lëvizim sa në histori, në perceptime, me fotografi, me etnografë të mëdhenj, deri në ngjarje...
Paskemi rrëzuar diktaturën e Kristaq Ramës, jo të Enver Hoxhës
Nga Ardit Rada Hipokrizia e opozitës me fatin tragjik të mësuesit Havzi Nela duket se nuk ka ndërmend të ndalet. Fillimisht ishte Sali Berisha ...
BE-së nuk i mjaftojnë masat që ka marrë Kosova
BE reagon duke i cilësuar hapat e marra nga qeveria për veriun e Kosovës si zhvillim në drejtimin e duhur, por sipas saj, duhen hapa shtesë. Ndërk...
Supermashtruesi Indrit Aliu/ Përvetësoi 4 milionë euro në 2009 dhe u arratis drejt Greqisë; kthehet përsëri.
Policia e Tiranës vuri sot në pranga super mashtruesin, Indrit Aliu, 39-vjeç, cili kishte përvetësuar shuma të konsiderueshme parash nga biznesmen...
Presidenti dekreton datën: Më 24 shtator zgjedhje për kreun e bashkisë Kukës
Presidenti i Republikës Sh.T.Z.Bajram Begaj shpalli sot dekretin nr. 186 datë 11.08.2023 për “ Caktimin e datës së zgjedhjeve për Kryetar të Bashk...
Deputeti grek viziton Fredi Belerin dhe kërcënon Shqipërinë me ‘hapin tjetër në BE’.
Deputeti grek i Partisë Demokracia e Re, Angelos Syrigos ka takuar këtë të premtë në qeli, kreun e zgjedhur të bashkisë së Himarës, Fredi Beleri....