Guljem Radoja nuk mundi ta fitojë betejën e fundit, arti shqiptar bie në zi
COVID-19 ka marrë një tjetër jetë në radhët e artistëve në vend. Aktori Guljelm Radoja nuk ia doli që të fitonte betejën me koronavirusin ku so...
COVID19/ Aktori Guljelm Radoja nuk ka gjendje të mirë, nis intubimin në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’
Aktori Guljelm Radoja pas një muaj i shtruar në spitalin e Durrësit për shkak të Covid 19, dërgohet në intubim te “Shefqet Ndroqi” në Tiranë. Pas ...
Aktori Guliem Radoja, i shtruar me COVID 19 në spitalin e Durrësit! Artistët: Shteti të marrë përsipër kurimin e Guljelm Radojës
Aktori i njohur Guljelm Radoja prej dy javësh është i shtruar në gjendje të rëndë në Spitalin e Durrësit për shkak të Covid 19. Mushkrit i ka të r...
Shiroka merr Çmim Botëror/ Rama ndërton sheshin kryevepër ‘Qilimi shqiptar’…
Kryeministri Edi Rama nuk ndalet me investimet duke i ndryshuar fytyrën të gjithë qyteteve shqiptare. “Qilimi Shqiptar” në Shirokë është nominuar...
Ismail Kadare bisedë me të rinjtë: Vlora është bërë më e bukur
Shkrimtari  Ismail Kadare ishte sot në një takim me të rinjtë  e qytetit të Vlorës, për të folur për librin Kohë për rrëfim. Kadare u rikth...
‘National Geographic’ shkruan për Shqipërinë: Bunkerët shqiptarë, nga një sekret shtetëror në muze
Idetë inovative dhe arti e dërgojnë Tiranën, kryeqytetin e Shqipërisë, larg nga e kaluara e saj komuniste. Pas rënies së Murit të Berlinit,  va...
I përdori për teatrin, por nuk i futi në lista, shpërthejnë vëllezërit Budina ndaj Bashës: Partia e tëmës dhe sëmës kandidoi ca që i lëpihen kryetarit
Pasi u përdorën nga PD për çështjen e teatrit, kreu demokrat I joshi vëllezërit Budina me premtimin për ti future në listat e kandidatëve. Por dit...
Rama poston videon: Si duket Kalaja e Krujës natën me ndriçimin artistik!
Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga Kalaja e Krujës, pasi kjo e fundit është restauruar dhe i është vendosur ndriçimi artistik. Ra...
Sot humbëm kompozitorin Agim Krajka, ndërroi jtë në moshën 83 vjeç
Është shuar në moshën 83-vjeçare kompozitori i njohur shqiptar Agim Krajka. Lajmi është bërë i ditur nga djali i tij përmes një postimi në rrjetet...
Ndahet nga jeta regjisori Kujtim Gjonaj, mesazhi i djalit: ‘Idhulli im!’. Ruçi, mesazhin e parë: ‘Kronikan i spikatur i jetës dhe botës shqiptare’.
Dje ndërroi jetë në moshën 74-vjeçare regjizori dhe skenaristi i mirënjobur, Kujtim Gjonaj. Djali i tij, Genti Gjonaj ka shkruar në ‘Facebook” ...
Faqja 1 prej 7812345...102030...E fundit »