Superstar DJ Avici, 28 vjeç, gjendet i vdekur
DJ Avicii,  artist ii famshëm suedez, i cili ka bashkpunuar me Madonna dhe Coldplay, ka vdekur në Oman në moshën 28 vjeç. Në Himnet e klubit Av...
De Niro do që të arrestohet Donald Trump dhe “ta dërgojnë në burg”.
Ditën e mërkurë, në programin “Today”në televzionin  NBC, aktori Robert De Niro tha se do të donte që këshilltari special Robert Mueller të vazhdo...
Hiti i Selena Gomezit u krijua ‘kastën’ për Rita Orën
Këngëtarja Rita Ora ka performuar në Coachella dhe dalja në skenë për të kishte një rëndësi të cilën të pranishmit nuk e kuptuan. Ylli me preja...
Aktorja Jugore që u mor peng nga Koreja e Veriut, vdes në moshën 92 vjeç.
Një aktore e Koresë së Jugut, e cila më parë ishte marrë peng nga forcat e Koresë së Veriut dhe u detyrua të bënte filma për shtetin, ka vdekur në...
Michael Moore, armiku majtist më i ‘opsesuar’ ndaj Trump, çmon dhe nxit Donald Trump që zhdukë ‘renegatin’ Mueller
Producenti majtist i dokumentarëve Michael Moore ka shkruar një status të gjatë në Facebook ku i jep guxim presidentit Donald Trump që të zhdukë k...
Një violiniste shqiptare që po mahnit Gjermaninë.
Nga: Lida Apoloni/ Para pak ditësh pashë që në programin e mëngjesit në TVSH, me ancorman Enkel Demi, ndodhej edhe violinistja e njohur shqipta...
TCH: Teatri i ri ndërtohet me kërkesë të një privati, ai përfiton dy kulla.
Projekti i qeverisë për të dhënë me koncesion ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar përmban shumë të panjohura. Ndonëse Kryeministri Edi Rama prezant...
Dirigjenti legjendar i Operas së Nju Jorkut largohet i akuzuar për abuzime seksuale.
Opera Metropolitane e Nju Jorkut, e njohur me shkurtimin MET, shkarkoi dirigjentin legjendar James Levine, pasi një hetim nxori në pah "prova të b...
Projekti i Teatrit të Ri në Tiranë- kopje nga Koreja e Veriut, arkitektja nga Ukraina.
-A e kopjoi Shqipëria projektin për teatrin e ri?! Reagon arkitektja nga Ukraina!?- Prej ditës së djeshme kur kryeministri Edi Rama prezantoi p...
Çmimi Oscar/ Filmi më i mirë fiton “The Shape of Water”
Drama romantike “The Shape of Water” fitoi çmimin Oscar si filmi më i mirë. Ceremonia e 90-të e ndarjes së Oscar-it u mbajt të dielën në Los Angje...
Faqja 1 prej 4012345...102030...E fundit »