FOTO/ Shënime mode: Melania Trump shkon në Safari, ushqen elefantë foshnje në momentin ikonik më të madh
  Zonja e Parë Melania Trump shkon në Safari në Kenia , duke krijuar momentin më ikonik të saj qekur mori rolin e saj te Krahut Lindor,duk...
Caballè, në këngën ikonë me Freddie Mercury, vdes 85 vjeç
( FOTO: Caballè dhe Freddie Mercury)/ Këngëtarja e operas, Montserrat Caballé, e cila në duet me Freddie Mercury u bë ikonë e këngës së Lojërav...
Vdes këngëtari legjendë Francez, Charles Aznavour. VIDEO
Këngëtari legjendë Francez, Charles Aznavour – i cili javën e kaluar deklaroi se do të jetë i lumtur duke marrë frymë për herë të fundit në skenë-...
Në Orosh, Mirditë- shfaqet në natyrë portreti i Skënderbeut
Në qendër të Oroshit, në një lëndinë të pjerrët, këto ditë është shfaqur portreti gjigant i Heroit tonë Kombëtar. Skulptori, bir i Oroshit, Llesh ...
Shiten një palë këpucë për 17 milionë dollarë në Dubai
Nje pale sandale grash me mbi 230 diamante u krijuan dhe realizuan në Itali, në bashkëpunim me Passion Jewellers dhe është pjesë e një koleksioni...
GËZIM KAME SI FESTË KOMBËTARE.
(Sjell te Turbina dramën “Terrori”) Nga: Agim Xhafka/ Në datën 5 tetor, pra të premten e ardhshme, ne Teatrin “arTurbina” do jepet shfaqja e...
Shtatorja e Nënë Terezës vendoset në Rijekë të Kroacisë
Shtatorja e Nënë Terezës, me gjatësi 161 cm, është vendosur ditët e fundit në kishën e Shën Marisë në Trsat të Rijekës, në Kroaci. Lajmi u bë i...
Versace tani është në shitje. Propozuar dy miliardë nga grupi Michael Kors
Shtëpia e modës do të blihet nga Michael Kors. Megjithatë, marrëveshja është ende në përfundim e sipër. Nga: Andrea Riva/ Zërat e pare u lës...
Alain Delon në moshën 82 vjeç i thotë lamtumirë kinemasë
Aktori francez: "Nuk do të bëj filmin e tepërt" Nga: Valentina Dardari Alain Delon ka vendosur të ndalojë në 82 vjeç, nuk dëshiron të "bëjë ...
Mjeshtra, mitomanë dhe mite… Gazetarët- parë nga Feltri
Drejtori tregon për moshën e artë të gazetave. Me histori vdekjeprurëse për Afeltra-n, Montale-n dhe të tjerë ... Nga: Luigi Mascheroni/  Vi...
Faqja 9 prej 58« E para...7891011...203040...E fundit »