Harvey Weinstein transferohet në burgun e sigurisë së lartë në New York
Breitbart, 20 Mars 20200 18 mars (UPI) - Harvey Weinstein u transferua në një burg të sigurisë së lartë të Mërkurën ndërsa përgatitet të filloj...
Kosovarët përplasin tenxheret nga ballkonet në shenjë proteste ndaj krizës politike
Nga: Fatos Bytyçi PRISHTINE 19 Mars (Reuters) - Njerëz në tërë Kosovën dolën në ballkonet e tyre duke i rënë tepsiave dhe tenxhereve në shenjë ...
Lufta ndaj koronavirusit, Trump anulon samitin e G7-ës!
  Nisur nga situata e pazakontë, shkaktuar prej koronavirusit, Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka anuluar samitin e G7-ës...
Negociatori kryesor i BE për Brexit, Michel Barnier, ka koronavirus.
  Michel Barnier - Kryenegociatori i Bashkimit Evropian për Brexit, zbuloi të enjten (19 mars) se ai eshte testuar pozitiv për COVID-19. ...
Skuadra anti-terror e Greqisë gjen artileri dhe tunel sekret
ATHINE (Reuters) - Policia Greke kundër terrorizmit gjeti artileri dhe një tunel të fshehtë gjatë një sulmi në dy zona në kryeqytetin grek Athinë ...
Abrashi i LDK-së: Nesër i tregojmë SHBA-së që po dalim nga Qeveria antiamerikane
Deputeti i LDK-së, Arban Abrashi, nga selia e partisë ka thënë se do të vazhdojnë sa më shpejt me procedura për rrëzimin e Qeverisë Kurti, ndërsa tr...
Të paktën 13 gazetarë amerikanë përballen me dëbimin nga Kina
AP Të paktën 13 gazetarë Amerikanë do të dëbohen nga Kina në shenjë hakmarrjeje për një kufi të ri të vendosur nga administrata Trump në vizat ...
Presidencialet në SHBA/ Biden shkatërron Sanders në primaret në Florida, Illinois, Arizona
Joe Biden pushtoi një raund tjetër të kontesteve të pasura me delegatë ditën e martë - duke fituar në Florida, Illinois dhe Arizona - duke çimentuar...
Kosovë/ Haradinaj mund të bëhet pjesë e qeverisë teknike. ‘Qeveria Kurti më jetëshkurtja dhe më e dëmshmja’.a’.
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj pas takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se AAK-ja e përkrah mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti...
Ballkani lufton virusin midis mungesës së mjekëve dhe pajisjeve mjekësore
DUSAN STOJANOVIC, Associated Press  Epidemia e Virusit në Serbi Mungesa e Mjekëve në Evropën Lindore Në këtë foto të realizuar të hënën, 16...
Faqja 80 prej 446« E para...102030...7879808182...90100110...E fundit »