Kurti-Vuçiç në Bruksel: Ambasadori Hill thotë se pritet të themelohet Asociacioni.
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Christopher Hill, para takimit mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë...
Dritan Abazoviç: Me Tiranën dërguam mesazhin e bashkëpunimit. Shohim nga e ardhmja!
Sot me mbledhjen e dy qeverive dërguam mesazhin e bashkëpunimit, e përkushtimit drejt të ardhmes. Kështu u shpreh kryeministri i Mali të Zi, Drita...
Shqipëria dhe Mali i Zi janë më shumë sesa fqinj, kemi afrimitet vëllazëror: Edi Rama
Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Podgorica se Shqipëria dhe Mali i Zi janë më shumë se dy vende fqinje, ndaj dhe bashkëpunimi mes dy vendeve duh...
Shqipëri – Mali i Zi, në Podgoricë, mes dy qeverive, nënshkruhen 11 marrëveshje bashkëpunimi
Në kuadër të mbledhjes së dytë të përbashkët midis qeverisë së Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Malit të Zi u nënshkruan disa marrëveshje ...
62 viktima në tragjedinë në Itali! Dëshmia: Trafikantët u frikësuan nga policia, hodhën 20 persona në det.
Detaje të reja kanë dalë në dritë nga tragjedia në Itali, ku humbën jetën të paktën 62 persona që ishin në një varkë emigrantësh në bregdetin ital...
E hënë, 27, mbledhje e dy qeverive/ Shqipëria dhe Mali i Zi firmosin 9 marrëveshje të hënën
Të hënën, më 27 shkurt, do të zhvillohet mbledhja e dytë e përbashkët mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Malit të Zi. Ajo do të mbahet në ndër...
Bie kështjella e qëndresës: Qeveria e Kosovës të hënën nënshkruhet asociacionin në Bruksel: Ministre Çitaku
Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se në takimin e së hënës që do të m...
Von Cramon: Pala që s’e nënshkruan marrëveshjen do izolohet ndërkombëtarisht: Albanian Post/
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, në një intervistë për Albanian Post, thotë se kryeministri i Kosovës dhe presid...
Zonja e parë, Jill Biden, thotë se Presidenti Biden është ‘gati të rikandidojë sërish’ për Shtëpinë e Bardhë
Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara Jill Biden dha një nga sinjalet më të qarta deri më tani se presidenti Joe Biden do të kandidojë për një mand...
Rama në konferencë me homologun japonez Kishida: Japonia do të ketë prezencë diplomatike në BP.
Në vijim të vizitës zyrtare në Japoni, kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një konferencë të përbashkët për shtyp me kryeministrin Fumio Kishida. R...