Presidenti Begaj takohet me opozitën në Kosovë: Dialogu me Serbinë është e vetmja mënyrë…
Në ditën e dytë të vizitës në Kosovë, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj është takuar në selinë e Kuvendit, me drejtues të opozitës parlamentar...
Blinken akuzon Iranin për plagosjen e shkrimtarit Salman Rushdie
  Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken ka drejtuar gishtin drejt Iranit për nxitjen e sulmit kundër autorit Salman Rushdie , teksa mediat ...
Osmani: ‘O zoti Begaj, thuaji Perëndimit të luftojë Serbinë!’.
(FOTO: Vjosa Osmani ne konference per media) Kosova e Serbia s’mund të barazohen, prandaj Bashkimi Evropian duhet ta bëjë të qartë këtë dallim,...
Begaj në Kosovë vazhdon të flasë si në rapsodi: “Dy republika dhe një komb!…’. Po punët konkrete?…
Dy dialekte dhe një gjuhë, dy republika dhe një komb. Kjo është harta jonë me destinacion Brukselin. Kështu deklaroi presidenti i Shqipërisë, B...
Aviatori Listopad, i dekoruar nga Zelensky me medalje nderi, humb jetën në fushëbetejë.
Humb jetën në fushëbetejë Anton Listopad, një ushtarak ukrainas i konsideruar një prej pilotëve më të mirë të vendit, i cili u nderua nga Presiden...
Të shtëna në Mal të Zi: Një person i armatosur vret të paktën 10 vetë
Një person i armatosur ka vrarë të paktën dhjetë persona në një të shtëna masive në Mal të Zi. Sulmi ndodhi të premten në qytetin qendror të Ce...
Salman Rushdie: Arrestohet autori që sulmoi shkrimtarin në skenë
Autori Salman Rushdie, i cili vuajti prej vitesh kërcënime me vdekje nga islamistët pasi shkroi "Vargjet Satanike", është sulmuar në skenë në shtetin e Nju Jorkut. Fituesi i çmimit Booker, 75 v...
Shkrimtari Salman Rushdie sulmohet dhe plagoset në skenë në Nju Jork
Autori i famshëm Salman Rushdie, shkrimet e të cilit e shtynë Udhëheqësin Suprem të Iranit të merrte nsy guetine kunder Rushdie në vitin 1989, u s...
Donald Trump e ka miratuar urdhrin për kontroll në shtëpinë e tij në Mar-a-Lago
Nga: Leo Sands & Max Matza BBC News Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se nuk do të kundërshtojë lëshimin e urdhrit që lejon a...
Zjarrfikësit në Francë luftojnë zjarrin “përbindësh” pranë Bordos
(Foto: Zjarri masiv ka qenë i ndezur prej dy ditësh në rajonin e Gironde). Më shumë se 1,000 zjarrfikës po luftojnë me një zjarr "përbindësh" në ...