Hyn sot në fuqi rregullorja e re e BQK. Ndalohet përdorimi i dinarit serb në Kosovë
Hyn sot (1 shkurt) në fuqi rregullorja që ndalon përdorimin e dinarit serb në Kosovë. Rregullorja e publikuar më 17 janar, njeh monedhën Euro p...
Tërhiqen milicitë pro Iranit? SHBA ka gati planin e hakmarrjes, Teherani: Do t’i përgjigjemi çdo sulmi
Nga A2 CNN Në një lëvizje të papritur, grupi më i fuqishëm i militantëve të mbështetur nga Irani në Irak, Kataib Hezbollah, njoftoi të martën p...
SHBA po armatos Europën, shitje rekord të armatimeve mes frikës për sulme nga Rusia
Nga Rosalba Bejdo/A2CNN Europa po armatoset deri në dhëmbë me municionet amerikane. Shitja e armatimeve të Shteteve të Bashkuara përtej detit, ...
SHBA planifikon hakmarrjen ndaj Iranit. Pentagoni: Përgjigje e fortë, por nuk duam luftë!.
Kundërpërgjigjja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj sulmit me dron në Jordani, ku u vranë tre ushtarë amerikanë dhe u plagosën mbi 30 të t...
Ministri britanik jep dorëhiqjen, shkak se nuk i del rroga për të paguar kredinë e shtëpisë
Një deputet konservator ka dhënë dorëheqjen si ministër, pasi paga që merrte nuk i mjaftonte që të shlyente kredinë prej 118.300 paundësh. Geor...
Rama për ministrin e Jashtëm turk: ‘Një prej mendjeve më të mprehta që kam pasur privilegjin të njoh!’
Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social Facebook pamje nga takimi në Kryeministri me ministrin e jashtëm turk Hakan Fidan. Kreu i ...
Kosovë/ Kurti lë pa rrogë avokatët e Hashim Thaçit, ata kërkojnë dorëheqjen!
Avokatët e Gregory Kehoe, Joe Reeder, “Greenberg Legal Associates” dhe anëtarët e tjerë të kësaj kompanie kanë kërkuar t’u mundësohet tërheqja nga mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Tha...
Ish-kryeministri pakistanez Imran Khan dënohet me 10 vjet burg
Ish-kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, është dënuar me 10 vjet burg për nxjerrje të sekreteve shtetërore. Vendimi u njoftua nga gjyqtari i gjy...
Ministri i Jashtëm turk në Tiranë: Pastroni mbetjet e fundit të FETO-s në Shqipëri
Ministri i Jashtëm turk, Hakan Fidan ndodhet në një vizitë në Tiranë, ku u prit nga homologu Igli Hasani. Më tej, ai do të zhvillojë një takim edh...
Ndahet nga jeta aktorja italiane Sandra Milo
Ka ndërruar jetë këtë të hënë në Romë, në moshën nëntëdhjetëvjeçare, aktorja italiane Sandra Milo. Në karrierën e saj kinematografike, në gjashtëd...