UK: Nis gara për kryeministrin e ri mes liderve të Partisë Konservatore
Gara se kush do të bëhet kryeministër i ri  mes liderëve të Partisë Konservatore, ka nisur, menjëherë pas njoftimit të Theresas MAy se ajo do të l...
Zbulohet burimi i ri i naftës. “Shell” gjen në Shpirag depozitat e reja nën tokë
Për herë të parë pas shumë dekadash, Shqipëria mund të jetë pranë një zbulimi të rëndësishëm nafte, raporton TCH. Testimi i shumëpritur gjigant...
E dyta kryeministre, por jo e fundit: Theresa May njofton datën e dorëheqjes: 7 qershor.
Theresa May ka thënë se do të largohet si lider e Konservatorëve në datë 7 qershor, duke hapur rrugën për të vendosur mbi kryeministrin e ri. N...
Ilir Meta po rishikon mundësinë e shtyrjes së datës së zgjedhjeve
Presidenti i Republikës Ilir Meta po luan 'gurin e  fundit' të opozitës që nuk i ka pranuar zgjedhjet e 30 qershorit, duke kërkuar rishikimin e da...
BE e ka me presidentin Meta: ‘Reforma në drejtësi është e pakthyeshme! Mos harrojmë pikën ku do të arrijmë’
Para dy ditësh, presidenti Meta sulmoi institucionet e BE dhe të SHBA që iniciuan dhe mbështetën Reformën në Drejtësi, duke e quajtur ‘reformë të ...
OSBE/ODIHR gati për zgjedhjet e 30 qershorit. Në krye të vëzhguesve ndërkombëtar- Aundrey Glover, e përzënë në 1996?!
( Foto: Aundrey Glover)/ Një delegacion i OSBE/ ODIHR, i kryesuar nga ambasadore Aundrey Glover ka vizituar sot KQZ-në në Tiranë në procesin e ...
Zgjedhjet Indiane 2019: Narendra Modi siguron fitoren më të madhe përmes lumit të votuesve.
Kryeministri Indian, Narendra Modi ka siguruar një tjetër mandat 5- vjeçar pas fitores në një lumë votuesh që morën pjesë në zgjedhjet e përgjiths...
BD: Përfaqësuesit e qeverisë në KQZ rrëzojnë arbitrarisht kandidatin tonë në Berat
Në një deklaratë për mediat, Bindja Demokratike sfidon përfaqësuesit e qeverisë në KQZ për një vendim të padrejtë ndaj kandidatit të saj në Berat:...
PD-LSI me anëtarë në KZAZ? KQZ rrëzon kërkesën e dy partive jashtëzgjedhore.
KQZ me 4 vota pro dhe një kundër rrëzoi kërkesën e PD-LSI për të pasur anëtarët e saj në KZAZ. Më herët përfaqësuesi ligjor i PD, Ivi Kaso i kë...
Rudina Hajdari: Basha kryetar ‘në tentativë i një ushtrie të vdekur’.
Gjatë fjalës së saj sot në Kuvend deputetja Rudina Hajdari ka folur për opozitën jashtë Kuvendit. Ajo e quan Bashën “kryetar në tentativë”. “Me...
Faqja 1 prej 84412345...102030...E fundit »