6 të vdekur pasi një person hapI zjarr në Çeki në dhomën e pritjes së spitalit
10 Dhjetor 20190 PRAGE (AP) - Gjashtë persona jane vrarë në të shtënat në një spital në lindje te Republikës Ceke të martën, tha kryeministri....
SI SHKOI TAKIMI NDËRMJET PUTIN DHE ZELENSKY?
Andrea Walton 10 Dhjetor 2019 Takimi i shumëpritur midis Vladimir Putin dhe Volodymyr Zelensky, i mbajtur dje në Paris, dha disa rezultate poz...
Pas këtij ligji, presidenti nuk e bllokon dot më Kushtetutën, edhe sikur në raste ekstreme
  Koment/ Kuvendi po bëhet gati me një ‘plan B’ për të shmangur dëmet që mund t’i shkaktojë presidenti vetë Republikës dhe Kushtetutës, edh...
Burg apo pafajësi për Salianjin/ Ish-deputetët e PD bëhen bashkë para gjykatës.
Pritet që gjatë mesditës, Prokuroria të japë pretencën për çështjen “Babale”, ku të akuzuar janë dhe ish-deputeti Ervin Salianji dhe gazetari Jetm...
Kirk Douglas- 103 vjeç. Michael Douglas dhe Catherine Zeta-Jones i urojnë “Gëzuar 103 vjetorin e lindjes”
   BREITBART, 9 Dhjetor 20190 9 dhjetor (UPI) - Michael Douglas dhe Catherine Zeta-Jones po festojnë ditëlindjen e 103-të të Kirk Douglasit. ...
2 mijë apartamente të pa shitura vetëm në Durrës
-Shoqata e ndërtuesve: Gati t’ia shesim qeverisë në kosto- Vetëm në qarkun e Durrësit stoku i apartamenteve të pa shitura arrin në 2000. Arben ...
Finlanda gati për të zgjedhur kryeministren më të re në botë
  9 dhjetor (UPI) - Sanna Marin e Finlandës mund të bëhet kryeministrja ne detyre më e re në botë këtë javë, në moshën 34 vjeçare, pasi aj...
Rindërtimi i banesave, Luljeta Bozo: Banorët që s’kanë zbatuar kodet- të financojnë, jo faji i shtetit pse s’kishin themele
Profesoresha e inxhinierisë, Luljeta Bozo ka kërkuar që financimi për rindërtimin e banesave të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit të bëhet ng...
Mike Pompeo: ’40 zyrtarë të lartë nuk lejohen në SHBA’, nga këta 14 janë shqiptarë
Nga ‘Zëri i Amerikës’. Sot, në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo theksoi se Shtetet e Bashkuara...
Helikopteri i FA mbërrin në Theth; efektivi i RENEA-s po fluturon drejt Tiranës
  Sot paradite, një efektiv i RENEA-s ka rënë nga lartësitë në një zonë shkëmbore të Thethit, dhe është dëmtuar rëndë. Fatmirësisht kanë qe...
Faqja 1 prej 98612345...102030...E fundit »