Basha lëshon sinjale për ‘luftë’: Duhet të mbrojmë vendin!- thotë
“Duhet të mbrojmë vendin, qytetarët e Kushtetutën”. Kështu ka deklaruar kreu i PD-së Lulzim Basha në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike, ...
KQZ u drejtohet bashkive opozitare: ‘Mos prekni KZAZ, cenimi i zgjedhjeve dënohet penalisht!’.
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve iu është përgjigjur kryetarëve opozitarë të bashkive që e kanë vënë në dijeni sot se do të zbatojnë dekretin e Pres...
Rama: Shoku im Luli më ka dalë duarsh
Kryeministri Rama nga Roskoveci ka bërë batuta me banorët atje për Lulzim Bashën. “Shoku im Luli më ka dalë duarsh dhe që kur ka dalë nga unë p...
Sikur presidenti të ishte i gjithëfuqishëm?! Por nuk është.
Në shtetin e të drejtës nuk ka askush kompetenca të pakufizuara- tha sot nën- kryetari i KQZ, i propozuar fillimisht nga LSI në këtë post, Denar B...
Basha nën akuzë/ Mother Jones, revista amerikane që denoncoi financimet ruse, komenton hetimin në Shqipëri
Revista amerikane 'Mother Jones' e ka përcjellë me shpejtësi lajmin e thirrjes së Lulzim Bashës në Prokurori, duke theksuar që në titullin e artik...
KQZ: Kryetarët e Bashkive që po pengojnë zgjedhjet kryejnë vepër penale.
Gjatë ditës sot është njoftuar se bashkitë e drejtuara nga përfaqësues të PD, që nga Shkodra, Kukësi, Lezha, etj), kanë eliminuar zyrat e KZAZ, du...
Në krimin e fisit Çapaj përzier edhe liderë të medias. Arrestohen tre.
Aksioni i ndërmarrë nga FNSH dhe RENEA në qytetin e Elbasanit ka përfunduar me arrestimin e njërës prej familjeve mafioze më famëkeqe të këtij qyt...
Lajthit Meta nga frika e drejtësisë, lyp shpëtim duke çuar vendin në greminë.
Presidenti Ilir Meta duket se e ka seriozisht luftën kundër Edi Ramës dhe duket se është ai timonieri I opozitës në këtë moment duke lënë në hije ...
Basha ka takuar aleatët ‘për t’i dal përpara situatës’.
( Foto e ditës) Në përfundim të takimit me kreun e PD-së, Lulzim Basha, aleatët e tij tregojnë disa prej qëndrimeve të mbajtura në mbledhjen me...
Xhaçka në Gjermani: ‘Reformimi i drejtësisë ka frikësuar aktorë antireformistë’.
Gjatë vizitës në Berlin, ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka u prit në një takim të veçantë nga ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë, Ursula von der L...
Faqja 4 prej 865« E para...23456...102030...E fundit »