BIE INSTITUCIONI I PROTESTËS POLITIKE; PD HUMB TRADITËN
Nga: L. Skiro/ Protesta anti- qeveritare e thërritur nga Parti Demokratike përfundoi rreth një orë pasi nisi. Gjithë fuqia e protestës u zhvill...
Protesta e Opozitës e ka fuqinë deri sa të fillojë
Nga: L. Skiro/ Ditët e fundit, veçanërisht, po flitet ekstremisht tepë mbi protestën që ka planifikuar Opozita për ditën e  Shtune, ora 11.00, në T...
Të dy palët në Kuvend ‘luftojnë për BE!’, por të dyja sipas interesit.
Nga: Laert Skiro/ Duket se dy partitë e mëdha parlamentare, PS dhe PD, tashmë janë vjetëruar duke u kthyer në establishment. Të dyja janë ngarkuar ...
POPULLI ËSHTË MBIEMRI I KUVENDIT, POR ASGJË S’I LIDH BASHKË.
Nga: L. Skiro/ Sikur të kishte një agjenci sondazhesh dhe të bënte një pyetje “çfarë e lidh sot Kuvendin me Popullin?!”, jam i sigurt se shifra do ...
KJ shkruan se ‘di Pietro’ shqiptar eleminohet për shkak të konflikteve në maxhorancë
Editorial i gazetës ‘KJ’ Fill pas sulmit ndaj ministrit të brendshëm, sot në mesditë prokurorja e përgjithshme, e përkohshme, ka shkarkuar drej...
Deputetët e Holandës po peshojnë krimin nëse ia vlen, por thonë se ‘BE nuk ka akoma vend për Arlbania’.
Një grup parlamentarësh nga Holanda kanë mbërritur në Tiranë për të parë nga afër çfarë ndodh me krimin dhe korrupsionin në Shqipëri dhe pas kësaj...
5 Maji, ditë dëshmorësh apo atentati? Relike artificiale të ‘muzeut’ të diktaturës që nisi nga ‘Lufta Nacional- Çlirimtare’.
Nga: L. Skiro/ Diktaturën komuniste po e mbajnë më këmbë si një ‘muze’, por edhe në ‘muze’ nuk ka relike origjinale. Përkujtimi i sotëm i 5 Majit n...
Kukësi, qarku më i varfër i vendit; pse e ka inat shteti? Atëherë pse ka revoltë në Kukës?
-Qarku me moshën mesatare më të ulët të vdekjeve: 70,7 vjeç-. Kukësi është qarku me pasuritë energjetike më të mëdha në rajon, si qark mbulon p...
Rama godet si ‘Skënderbe’ mbi zonjën Spiropali
Mjaft i ashpër është treguar kryeministri Edi Rama me personat brenda partisë së tij në mbledhjen e Asamblesë së PS. Dhe sulmin më të drejtpërdrej...
Nuk ka lajm nga Gjermania.
( FOTO: Kjo është pamja që ka transmetuar sot këshilltari i zonjës Merkel)/ Nga: L. Skiro/ Megjithëse udhëheqja politike e vendit kishte ngr...
Faqja 22 prej 40« E para...10...2021222324...3040...E fundit »