Deputeti Pollo, kërcënimet e Lu dhe Vlahutin, vija paralele me terroristët
Deputeti i Partisë Demokratike dhe ish-ministri i Inovacionit, në një intervistë për gazetën “Panorama”, flet për procesin e vështirë të Reformës në D...
Majko, avokat i divorcit PS-LSI
Ish-kryeministri Pandeli Majko hedh i pari hapin drejt një divorci të mundshëm të PS-së me LSI-në. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Majko th...
Meta: “Vettingu sipas afateve kushtesuese, deri më 11 Gusht nuk do të ketë seancë parlamentare”
  Nuk do te kete seance parlamentare deri me 11 gusht. Kryeyari i Kuvendit Ilir Meta qetesoi deputetet dhe njekohesisht ata qe prisnin cfa...
Lulzim Basha propozim kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i bëri një propozim kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, për të zgjidhur ngërçin për reformën në drejtësi. ...
Ambasada e ShBA është hedhur në një sulm frontal për të bërë 94
Ditët e fundit ambasada e ShBA është hedhur në një sulm frontal për të bërë 94 vota pro reformës në rast se konsensusi për votimin e saj nuk arrihet. ...
Konventa e demokratëve në SHBA bën bashkë Metën, Bashën dhe Majkon
Pas takimeve intensive në Tiranë për arritjen e konsensusit për kalimin e reformës në drejtësi, kreu i Kuvendit Ilir Meta është parë sërish bashkë m...
Perseri terror ne Gjermani; qellohet me arme ne nje spital
Të shtëna me armë raportohen në një spitalin Universitar të Steglitz, në Berlin. Nga raportimet e para gazeta Blid.de shkruan se një mjek është vra...
Dy të armatosur marrin peng dhjetëra njerëz në një kishë në Francë. Vriten nga policia
Një pengmarrje ka ndodhur në Francë. Dy persona të armatosur kanë marrë peng një numër ende të papërcaktuar njerëzish. Siç shkruajnë mediat france...
80 mijë $ për foton e Ramës me Obamën, ja kush është i penduari i dytë i FBI-së në SHBA
Një qytetar amerikan nga Florida ka pranuar organizimin dhe transferimin e një kontributi prej  80.000 dollarësh nga një burim të huaj në një komi...
Berisha: Rama i bëri gropën konsensusit por ra vetë brenda
  Ish kryeministri Sali Berisha në fjalën e tij në foltoren e parlamentit në këtë seancë të fundit plenare e ka cilësuar konsensusin e arr...
Faqja 140 prej 151« E para...102030...138139140141142...150...E fundit »