Ligjvënësit e Skocisë votojnë sot mbi Referendumin e Pavarësisë së re. Fiton Edinburg apo Londra?
(FOTO: Nicola Sturgeon, Ministre e Parë e Skocisë, partizane e pavarësisë se re)/ Nicola Sturgeon, lidere e Skocisë, po pret që të fitojë votat...
Ministri i Brendshëm i Francës, Bruno Le Roux jep dorëheqjen pas një hetimi për “favorizim”.
(FOTO: Bruno Le Roux tha se nuk donte që hetimi të minonte punën e qeverisë)/ BBC njofton se Ministri i brendshëm i Francës, Bruno Le Roux ka d...
BE thotë se mund të detyrojnë të gjithë anëtarët, përfshi Poloninë, që të marrin emigrantë.
Komisioneri për emigracionin i Bashkimit Europian tha se ka mundësi për të gjithë shtetet anëtare të BE të pajtohen me programin e shpërndarjes  s...
Rrëzohen batuta, në anën tjetër maten peshat
Nga: Laert Skiro/ Çadra e protestuesve në Bulevardin e Madh të Tiranës tashmë ka marrë kuptimin e balancueses mes asaj që po ndodh në politikën...
Intensitet nga SHBA: Ambasadori me zotin Berisha; Basha pritet në Washington.
(FOTO: Ambasadori Lu sot në studion e zotit Berisha)/ Ndërsa bëhet me dije se kryetar i Opozitës, Basha, ndodhet në Washington për bisedime mbi...
Tony Blair pranon se nuk e kishte idenë sa shumë emigrantë do të hynin në BE pasi Lindja të bashkohej me bllokun.
Toni Blair ka pranuar se nuk e ksihte idenë sa emigrantë do të hynin në Britani kur Bashkimi Europian (BE) do të zgjerohej duke përfshirë edhe sht...
Merr fund shpresa dhe cinizmi i BE ndaj Britanisë: Theresa May firmos Brexit-in të Mërkurën e ardhshme.
(FOTO: Theresa May, kryeministre e Mbretërisë së Bashkuar)/ Kryeministre e Britanisë, Theresa May do të njoftojë zyrtarisht Bashkimin Europian ...
Shpërthen cinizmi i Junker, President i BE: Dua që Brexit të dëmtojë Britaninë, që ta shikojnë të tjerët “sa keq”! Tani Britania “vend i botës së tretë”.
  (FOTO: Jean- Claude Junker)/ Presidenti i BE, Jean-Claude Junker, tha se Britania do të trajtohet si “vend i tretë”  Brexit dhe se di...
Presidenti Nishani “nuk ka fuqi”, e dekreton ministër Fatmir Xhafaj.
Në konferencën e paralajmëruar për mediat sot pasdite, Presidenti i Republikës Bujar Nishani deklaroi se Fatmir Xhafaj është i papërshtatshëm për ...
Kush i vret këmbësorët në kufi?
Nga: Veritas.com.al/ Pyetja bëhet aktuale pas ngjarjes që ka ndodhur mbrëmë në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë, në terrenin shqiptar në Devo...
Faqja 140 prej 181« E para...102030...138139140141142...150160170...E fundit »